Autor Zpráva
H13
Ahoj, mám na stránce blok, který je position:absolute a překrývá vše ostatní, jenže v IE nepřekrývá formulářové pole Select - option... Ve Firefoxu i v Opeře je to všechno v pořádku. Zkoušel jsem dát tagům select a option z-index 10 a tomu absolutnímu bloku 1000, ale stejně se nic nezměnilo..

Nevíte jak bych to mohl vyřešit tak aby ten blok i v IE překrýval select tag. Díky
habendorf
Dá se to, ale ne zrovna jednoduše. Ideální řešení je přemýšlet už ve fázi návrhu grafiky.
H13
No já to nemám jako součást stránky. Funguje spíše jako vyskakovací okno. Mám to na stránce, kde se nahrává soubor na server. Jakmile uživatel zmáčkne tlačítko "uložit", Javascript po dobu nahrávání obrázku toto tlačítko zamkne a zobrazí (display: display:block) právě výše zmiňovaný absolutní blok, který je navíc průhledný - v tom bloku je pouze informace o tom, že se obrázek ukládá... Ten blok překryje všechno právě kromě tohoto selectu...
habendorf
No já to chápu a pořád si stojím za tím, že je lepší uvažovat o tom už při navrhování grafiky - prostě to udělat tak, aby nebylo třeba select překrývat.

Jinak select jde překrýt iframem, ale to je řešení celkem na prd.
Gappa
Co jsem zkoušel, tak v IE7 selecty překrýt lze.

Pro IE6 jedině napsat nějaký script, který by ve správnou chvíli všem selectům nastavil visibility: hidden, nebo něco takového, popřípadě je nahradil nějakým zástupným obrázkem, aby to nebylo tak brutální na pohled :)
H13
habendorf takže umístnit někam mimo select

Gappa - já mám kvůli testování nainstalovanou IE6 a neinstalovanou IE7 (možná se ale tváří jako IE7 ale v podmínkách se hlásí jako IE6, protože když kliknu na info O aplikaci, nahlásí se jako IE6)

Jinak díky moc...
Gappa
V práci mám IE7 jako hlavní a IE6 standalone. Tak to možná bude tím.
T.Skala
Profil *
http://shepherdweb.com/2007/02/14/z-index-ignored-for-select-element-i n-ie-6-workaround/

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: