Autor Zpráva
drake127
Profil *
Potřebuju udělat menu a hlavní okno (řešeno už 1000×), ale chci, aby to menu mělo automatickou šířku podle obsahu a hlavní stránka byla vpravo.
Nastavil jsem DIV.menu { ... width: auto; ...}, ale nevím jak udělat to, že hlavní okno bude vpravo od menu, protože nemám přesný rozměr na který bych to odsadil.
Potřeboval bych řešení XHTML 1.1 a CSS2.1 validní (nezajímá mě jak to bude vypadat v IE, to je jeho problém).
drake127
Profil *
Ještě bych doplnil stránku kde to testuju:
http://explomine.com/dracolisk/?page=patche
Spikee
Profil
http://www.jakpsatweb.cz/css/float.html
drake127
Profil *
Díky za odkaz (bez ironie, taky to tak dělám), ale stále jsem asi něco přehlédl. menu mám fixed s nastavenou top0, left0, widthauto a teď i s floatright (testuju na localhostu v Mozille). main je absolute (uvítám jiné řešení), top0 a zbytek nevím co mám napsat.
Spikee
Profil

<html>
<head>
<style>
* {margin:0;padding:0 }
.all {background: orange;height:100% }
.menu {float:left;width:auto;border-right:1px solid black;border-bottom:1px solid black;padding:1px 5px 0 1px;}
.menu a {display:block}

</style>
</head>
<body>
<div class="all">
<div class="menu">
<a href="#">Odkaz</a>
<a href="#">Odkaz</a>
<a href="#">Odkaz</a>
<a href="#">Odkaz</a>
<a href="#">Dlhsi odkaz</a>
<a href="#">Vellllllllllllllllmi dlhy odkaz</a>
</div>
<div class="text">
Ma krtre komá děměz sulu ujáj
Lavří k fýstohral z přoupruchsih ktetroul
Letrou ovruř zaloty k ďůdřomá ktutrýkrá
Humou louskso libo pe mapi zolo
I ubi odu bezé křatavů huněk
Bisoď žichliž věnástvřá bek vrápě ktouptouh
Hazu bonuj s setleziž typaďu laso
Zaběr dýpty úzu chremi krékary lukytěsk
</div>
</div>
</body>
</html>
drake127
Profil *
Teď mi ten float: right (udělal jsem to podle příkladu ale odhazuje text úplně doprava (protože žádný řádek není větší než jedna obrazovka).
drake127
Profil *
Díky za příklad. Funguje a zamyslím se nad tím, ale pokud dám u menu position:absolute nebo fixed, tak mi to přestane fungovat, protože je objekt úplně vyjmut z obtékání stránky. Potřebuju, aby se při dlouhém textu (a krátkém menu) text nezalomil pod menu.
Spikee
Profil
Daj mu height:100%
drake127
Profil *
Nejde. Alespoň ne v Mozille a i kdybych to tak udělal, tak by těch 100% šlo odrollovat dolů a tam by se to už zase zalomilo. 100%, který nejdou odrollovat fungujou jen u fixed.
Kráťa
Profil
Dej mu height: 5000px a je to. :-)
drake127
Profil *
Nicméně to stále není řešení - řekněme, že to jsou 4 obrazovky a ty překročím s větším písmem snadno. To by to muselo být přes 100000px a docela bych se za takové řešení styděl.
drake127
Profil *
Tak jsem to udělal na 150px fixed, ale stále doufám, že se nějaké řešení najde.
Stránky jsem přesunul na Dracolisk.net.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0