Autor Zpráva
shinoba
Profil *
našel jsem zajímavej Pseudoelement fisrt-letter a chtěl jsem ho použít.

mám text ve <span class="i_text">asdf ad a</span>

a v css mám

.i_text:first-letter {
color: blue;
}

ale první písmeno se mi nezmění:( nevíte v čem je problém?
FiryCz
Profil
Tady je příklad.
shinoba
Profil *
FiryCz

pro tagy html to funguje, ale ne pro mnou definovaný class, třeba právě ten můj class i_text
Aleš Janda
Profil
Pseudotřída first-letter funguje (z nějakých podivných důvodů) pouze u blokových elementů. Dej tedy tomu <span>u display: block a mělo by to jít. Jak to udělat u řádekového elementu by mě také zajímalo ;-)
shinoba
Profil *
funguje, bohužel mi to pak rozhodí celý text..jelikož na druhým řádku to použíju znovu
shinoba
Profil *
Aleš Janda

jinak děkuju
Aleš Janda
Profil
shinoba
Ano, rozhodí to text, protože to z toho udělá blok, tj. v textu se zalomí. Je to podle mě dost nesmyslné omezení, ale prostě se s tím musíme smířit. Nebo přijít na jiné řešení (třeba zkusit display: table atd.).
shinoba
Profil *
display: table nepomohl...škoda no...zrovna by to mohl být šikovnej pseudoelement

ještě jednou díky
shinoba
Profil *
ještě jednou se zeptám, nenapadá vás jak nejlépe změnit první písmeno? u vícero textu?
vipouš
Profil *
<p>text</p>


p:first-line {font: bold 14px Verdana, Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif; color:#333333;}
p:first-letter {font: italic bold 18px Verdana, Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif; color: #FF6633;}

tohle zaručeně funguje

Teť spíš řešim to samí ale s hebrejskym textem zvírazňuje mě to poslední slovo a poslední písmeno , pěknej voprus :-D
Plaváček
Profil
shinoba

A proč prostě nepoužíješ třeba tohle?

<b>N</b>ějaký text a písmenko modré.

b {font-weight:normal;color:blue}
shinoba
Profil *
vipouš

ne že by to nefungovalo, ale když mám

<p>text</p>
<p>text</p>

tak jsou od sebe odsazaný a to já nechci:-)

Plaváček

asi mi nic jinýho nezbývá:-/
Plaváček
Profil
shinoba

Já vůbec nerozumím, čeho chceš dosáhnout.
ppooler
Profil
Patrně chce dosáhnout iniciálky,... také jsem řešil podobný problém, nedávno. Nic jsem ale nevyřešil. Jen snad náhradu obrázkem, ale to není ono.
Plaváček
Profil
ppooler

Inicálky přeci udělat lze. Snadno. Ale jaký mají smysl uprostřed textu? Pokud vím, iniciálkou začíná odstavec a pro ten first-letter funguje, ne? Nebo mi něco uníká?
ppooler
Profil
OK, nevšiml jsem si že to shinoba chce někde uprostřed textu...first letter funguje tedy v IE ?
Plaváček
Profil
ppooler

...first letter funguje tedy v IE

Jistě, funguje. Proč by neměl. Viz http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms530753.aspx .
Lahnys
Profil *
display table ani nefunguje...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0