Autor Zpráva
Asterofix
Profil
Ahoj,
na stránce mám hlavní nadpis udělaný jen jako text (takže žádný obrázek jak bývá zvykem). Ten nadpis jsem uzavřel do tagů <h1></h1> kvůli SEO, stejně jako nadpisi článků mám v <h2>. To mám pak nastylováno v externím .css souboru. Ve FF i Opeře vypadají, jak jsem si představoval, ale pouze v IE (7) jsou několikanásobně větší.

Chci se tedy zeptat, je to běžné, nebo jsem někde udělal chybu a nadpisi pomocí <h1> vypadají všude stejně?
Miloš
Profil
1) V jakých jedontkách zadáváš velikosti pro h1
2) V jakých jedontkách zadáváš velikosti pro věe ostatní
3) Nemáš v exploreru omylem zvětšený text?
Asterofix
Profil
Miloš

1) To jde? Já myslel, že h1 je pouze v defaultní velikosti, a proto se mu říká nadpis.
2) Jiný text mám px
3) Explorer téměř nepoužívám, takže by tam mělo být vše defaultně nastavené.


EDIT//

Díky moc, vůbec jsem netušil, že se může měnit velikost nadpisu, protože mě napadlo, že by mohl někdo třeba celý text stránky dát do tagů h1 a jen si nastylovat velikost, a pak by měl ve vyhledávačích výhodu. Takže nevíš náhodou jestli za to není třeba nějaká penalizace ve vyhledávačích? Asi je to hloupá otázka, ale radši se ptám.
Miloš
Profil
1) Samozřejmě že jde nastavit velikost h1, například h1 {font-size: 250%;}
Jestliže opravdu nemáš pro h1 nastavenou nějakou velikost, pak je docela možné, že má IE7 výchozí velikost pro h1 jinou než FF/Opera

2) Text v px je arogance vůči uživateli – má-li IE, nic nezvětší.
Vřele doporučuju veškeré font-size zadávat v procentech.
Miloš
Profil
Dávat celý text do h1 je pitomost a čuňačina.
Asterofix
Profil
:D já vím, ale ta stránka by asi dostala lepší rank, takže by se to dalo zneužít... Ale každopádně díky za radu

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0