Autor Zpráva
Petra
Profil
Asi chci něco co nejde, ale přesto... :-)
Potřebuju, aby formátování v externím stylopisu mělo vyšší prioritu než formátování v HTML kódu, tedy například aby mi platila vždycky velikost písma definovaná v CSS a ne v HTML.
ronnie
Profil
Napadá mě jedině pravidlo !important, které by mělo mít nejvyšší prioritu, jinak nevím.
Petra
Profil
!important má vyšší prioritu než CSS bez !important, ale ne větší než HTML formátovaní.
habendorf
Profil
Tak to je oříšek, to jen tak asi nepůjde. Ani nevím k čemu by to bylo. Snad jedině kdyby člověk chtěl rychle vyspravit nějaký velký a zprasený cizí web.
Jedině snad pomocí skriptu replacnout všechny <font> a podobná zvěrstva, to už mi ale přijde jednodušší do html ručně promazat.
izsak
Profil
Toto nie je realizovateľné, pretože akékoľvek HTML formátovanie je prvádzané v podstate na inline štýly, ktoré majú tú najvyššiu prioritu.
habendorf
Profil
izsak: No ono by to asi šlo (viz výše), ale jen tak, že by se to html formátování z kódu prostě odstranilo.
Acci
Profil
Ale jde

CSS
font {color:blue}


HTML
<font color="green">Modré písmo</font>
habendorf
Profil
Acci: To sice jo, ale <font style="color:green">Modré písmo</font> externím css prostě na modrou nepřebiješ.
Acci
Profil
habendorf
To sice ne, ale podle dotazu Petry jsem usoudil, že chce velikost písma definovanou v HTML, tedy <font size="7">text</font>
habendorf
Profil
Acci: OK. Ale stejně je to naprd, protože má např.:

<font size="8">text</font>
<font size="6">text</font>

a chce to mít třeba dvojnásob velké. Co teď? Jedině snad něco jako

font[size=8] {font-size:16px;}
font[size=6] {font-size:12px;}

Jenže to nepůjde v IE :o(
izsak
Profil
habendorf
Odstránením formátovacích HTML značiek z dokumentu sa odstránia ja inline štýly a tým pádom budú aplikované CSS pravidlá z externého súboru. Petra by však musela meniť HTML kód. Tým som chcel teda zdôrazniť, že bez jeho zmeny to nebude možné.
Acci
Profil
izsak
A kdo tu něco píše o inline stylech?
Petra
Profil
Acci: Je mi to trapné, ale musím se přiznat, že ostylovat <font> mě vůbec nenapadlo :-)

Určitě to hodně věcí vyřeší, zvlášť to písmo, ale úplně ideální to taky není. Jedna věc je, že to prostě znamená docela hodně změn ve stylu, například pro to písmo by to znamenalo, že pro každý element, ve kterém se může vyskytnout nějaký text musím definovat vlastnosti pro <font>.

Druhá věc je, že vlastně nevím, kolik těch fontů se tam může objevit (celou věc způsobuje zcela nekontrolovatelný a šílený wysiwyg na doplňování obsahu :-), můžu mít klidně dva fonty v sobě, což je při relativní velikosti písma zase jinak.
Pak si nejsem jistá, jestli to bude končit jen fontem, ale snad ano, atributy width, height, align, atd. se vykreslují podle CSS, akorát se to tam musí "udělat".

Ideální by bylo zkrátka řešení, které by vpodstatě formátování v HTML ignorovalo, ale to je mi jasné, že nepůjde. Nicméně už teď mám o mnoho lepší řešení, než jsem čekala, takže dík.

habendorf: Tak tenhle problém teď asi nemám, nicméně to by mě taky zajímalo. Jinak ten color:green přebiju externím stylem právě tím color:blue !important.
Petra
Profil
Ne, tak do sebe vložené fonty se patrně vyřeší tak, že jim dám prostě font-size:1em. To jsem předtím nedomyslela.
A když nad tím tak přemýšlím, tak když už budu zadávat 1em, tak vlastně stačí, když to zadám jednou pro všechny tagy font. No jo, Acci, tvé řešení je vpravdě geniální :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0