Autor Zpráva
Machi
Profil
Ahoj, vím, že už to tu bylo tisíckrát napsáno, ale nějak jsem nenašel odpověď přímo na můj problém. Jde mě o to, že samozřejmě jako každý používám čistící prvek s vlastností clear:both

Vypadá to takto:

css:
.cleaner { clear:both; height:0; }

html:
<div class="cleaner"></div>


no a všude to funguje perfektně, jen v IE6 to dělá mezeru jako kráva. Když jsem zkoušel vyhodit height:0, tak se mezera malinko zmenšila, ale úspěch žádný. Když jsem zkoušel přidat margin:-9px 0; tak to sice zmizelo, ale zase se to uralo jakoby z prvku pod a nad, nikoli ze samotné mezery...

Příklad mám třeba zde:
http://www.machi.biz/

Vždycky jsem ten problém nějak obešel, tady to ale díky 1px mezeře mezi headerem a obsahem prostě nejde, existuje prosím nějaké definitivní řešení? díky moc...
habendorf
Profil
font-size, line-height
Manq
Profil
line-height:0;font-size:0;

*doplnění
Machi
Profil
Jejda, tyhle dvě pitomé vlastnosti mě nenapadly :)) díky moc oběma...
luka
Profil *
toto by nemalo v nijakom prehliadavaci robit problemy

.cleaner {
clear: both;
height: 0px;
border: 0px;
margin: 0px;
padding: 0px;
line-hight: 0px;
font-size: 0px;
}
Railbot
Profil
luka
Proč sem píšeš takovou blbost?
lencys
Profil *
Railbot
preco je blbost to co napisal luka?
Railbot
Profil
lencys
Protoze staci vynulovat font-size a line-height:0 poku ma byt cleaner div.
luka
Profil *
Railbot
Preco tu pises taketo hluposti? Ved cleaner nemusi byt len div ale hociaky element, ale aj keby bol div ty samotny element mozes defualtne nastylovat ci uz pred alebo dodatocne. Nikdy nevies kto dojde k tej stranke neskor a bude editovat tieto styly. Proste to je len pre vyhnutie sa nejakych komplikacii, ale to by si mal vediet sam a nie pisat taketo hluposti.
Railbot
Profil
luka
Psal jsem pokud ma byt cleaner div, ne ze musi byt div. Div je ovsem nejlepsi reseni. A u nej je nulovani marginu, paddingu a borderu + vysky zbytecne, staci ty dve vlastnosti, ktere jsem vypsal vyse. Takze jediny, kdo pise "hluposti" jsi ke sve smule pouze ty. Me poucovat opravdu nemusis ;)
luka
Profil *
Railbot
No co ti na taku hlupost povedat. Snad len osetruj vsetko co sa da a toto sa osetrit da len tym, ze to tam das. Nikto nevravy ze to nestaci, ale preco nedat nieco naviac a mat to pripravene na vsetky elementy. Ale jasne ze to nepriznas lebo staci len font-size a line-height:0.
Railbot
Profil
luka
Snad len osetruj vsetko co sa da
Proč? Je to zbytečné..Pokud někdo používá jako čistič rozumně div nebo například br, tak bohatě stačí ty dvě vlastnosti.

ikto nevravy ze to nestaci, ale preco nedat nieco naviac a mat to pripravene na vsetky elementy.
Ty běžné používáš jako čistič více různých prvků? Wow.

Tím bych to ukončil.
habendorf
Profil
Railbot

Obdivuju tvoji trpělivost :o)

luka

ale preco nedat nieco naviac a mat to pripravene na vsetky elementy
V tom případě ti tam ještě spousta vlastností chybí. Třeba list-style-type.
lencys
Profil *
habendorf
Railbot

prepacte ale luka ma pravdu, no ale vy ste tu tak vsetci zakopleksovani ze nejaky cudzi nazor aj ked dobry nepochopite.
habendorf
Profil
Docela by mě zajímal IP luka a lencys :o)
Railbot
Profil
habendorf
Také jsem měl pocit, že je to jeden člověk. Když už nic jiného, tak alespoň podpora imaginárního druhého já, ne? :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0