Autor Zpráva
jerry
Profil *
Dobry den,
mam asi stupidni dotaz, ale udelal jsem si vlastni tridy (.nadpis, .menu ap.) s vlastnostmi do sablona.css, umistil do sveho htmlka spravne link, pouzil jsem v tagu class=nadpis ap., vse jsem nekolikrat zkontroloval, kde je problem, ale stale mi styly spravne nefunguji, misto pisma s pouzitym stylem se mi zobrazi podivny maly bily klikihak :-(
Prosim o pomoc
Šlaha
Profil
Dejte to někam na net, ať se k tomu dostaneme
jerry
Profil *
stacil by strucny vytah ze souboru? Nechci ten web jeste zverejnovat ..

sablona.css >>
.newsheader {font-family: Verdana; font-size: 1; text-decoration: bold; color: white}
.newsdate {font-family: Verdana; font-size: 1; color: red}
.newsinfo {font-family: Verdana; font-size: 1; color: orange}
.tableheader {font-family: Verdana; font-size: 1; text-decoration: bold; color: white}
.tableinfo {font-family: Verdana; font-size: 1; color: white}
.artdate {font-family: Verdana; font-size: 1; color: orange}
.artinfo {font-family: Verdana; font-size: 1; color: white}
.matchheader {font-family: Verdana; font-size: 1; text-decoration: bold; color: white}
.matchteam {font-family: Verdana; font-size: 1; color: white}
a.result {font-family: Verdana; font-size: 1; color: white; text-decoration: none}
a.artheader {font-family: Verdana; font-size: 2; text-decoration: bold; color: white}

html
<head>
<link rel=stylesheet href=CSS/sablona.css type=text/css>
</head>
<body>
<!-- LEVA STRANA -->
<TABLE width=160 cellpadding=0 cellspacing=0>
<tr align=center><td class=newsheader>Krátké zprávy</td></tr>
.............
</body>


.. vidite problem? Ja tedy ne :-(
vysledkem je, ze kdyz pouziji tag fontu, tak je to ok a kdyz misto toho styl s tim samym,
tak se "Krátké zprávy" změní na bílý klikihák :-(
Spikee
Profil
Nebude to tým, že máš nastavené biele písmo?
Šlaha
Profil
A uvozovky ti tam chybí
Petra
Profil
No to je tím font-size:1; musí tam být jednotky, IE to asi bere jako pixel, ale jako jeden pixel a to je dost malý font. Takže třeba font-size:1em;
jerry
Profil *
spikee >> ty tabulky jsou modry, je to jen vytah ze souboru, tak hloupej zas nejsem :-)
zkusim ty jednotky, to me nenapadlo, tag font bere jednicku i bez jednotek .. dik Petro
Kráťa
Profil
V CSS u všeho uváděj jednotky, v čem to má jako být. px, em, pt...
zimmi
Profil
myslim, ze za tim color:white by mel byt strednik!!!!
takze color:white; ne????
Petra
Profil
zimmi: ale ne, za poslední vlastností se žádný středník psát nemusí, a i kdyby, problém přece není v tom, že nefunguje bílá, viz popis problému "... bílý klikihák ..."
zimmi
Profil
nemusi???
aha,to jsem nevedl, takze sorry.
jee,to je sranda, ja mam ve skole jeste furt nick ZIMMI:D
Polaroid
Profil
Velikost písma se v CSS zadává naprosto jinak než u atributu size tagu font v HTML.
Zatímco v HTML se zadává velikost písma pomocí hodnoty od jedné do sedmi, v CSS musíš použít reálnou hodnotu s patřičnou jednotkou nebo speciální slovo (e.g. 10em, 15pt, 23px, small, x-small, etc)
Číslo bez jednotky v CSS neexistuje. (kromě hodnoty vlastnosti z-index)

Ale to asi víš.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0