Autor Zpráva
MulRock
Profil *
Dobrý den,
jsem herní redaktor, který se rozhodl udělat vlastní web o hře TimesHift (fakt dobrá :D )
a pustil se do výroby stránek, už mi je dokonce pár lidí i pochválilo.
Mám docela radost protože sou to moje první stránečky a vypadaj zatim docela k světu.
Jsou dočasně umístěné na domácím serveru: http://212.20.118.179/timeshift/
Postupuji pomalu a jistě. Měl jsem za to že design je už hotový, ovšem při psaní teprve třetího článku jsem zjistil, že je něco v nepořádku. Po skončení levého menu mi články obsahu obsadí jeho místo a to nevypadá vůbec dobře. Vědel by někdo jak na to,aby zůstaly články uprostřed.
CSS soubor: http://212.20.118.179/timeshift/style.css
Hledal jsem zde, nenašel. Pravděpodobně jsem ale blbě hledal protože tohle je zásadní věc. Bude to pravněpodobně triviálnost, ale nemůžu na to zaboha přijít.
Budu vděčný za Vaše rady a děkuji
Joker
Profil
Tohle se dělá tak, že se prvku s obsahem (tomu "velkému prostřednímu") nastaví margin o šířce plovoucího pruhu (plus nějaký okraj případně), tzn. plovoucí pruh je vlastně umístěný "v okraji" obsahového.
MulRock
Profil *
V kodu obsahoveho sloupce je ted:
div#okno div#hlavni div#obsah {
position: relative;
float: left;
width: 462px;
margin: 5px 0 0 10px;
text-align: left;
font-size: 10px;
}
Levý margin je tedy 10 px, ale první článek dělá margin 10px od levého menu a další články ho dělají 10 px od kraje.
Potřeboval bych to nějak sjednotit aby to počítalo u všech od kraje tech 10 px.
MulRock
Profil *
Ono to bude samozdřejmě víc než 10 px. Třeba 70 px.
MulRock
Profil *
Půjdu si prostudovat relativní pozicování z knížky, pak se ozvu co jsem zjistil, kdyby jste na to přišli, ušetřite mi cestu do knihovny :D . Zatim dik
Plaváček
Profil
MulRock

Máš to celé tak špatně napsané, že každé rychlé řešení nejspíš přinese další problémy. Především ID prvku bys měl používat uvážlivěji, protože se jedná o identifikátor a ten by měl být v jedné stránce jedinečný. Takže div id="obsah" čtyřikrát za sebou není zrovna šikovné řešení, lepší je využít třídy (class). Nicméně, pokud nehodláš přepisovat celý kód (ale měl bys), pak existuje jedno rychlé řešení.

Všechny bloky počínaje prvním s ID=obsah obal do jednoho divu třeba s názvem "hlavni_obsah" a v CSS mu nastav toto:

#hlavni_obsah {
float: left;
}

Mělo by to fungovat. Viz http://klient.plavacek.net/time.html (v kódu stránky máš komentář "doplneno", podle toho poznáš, co jsem přidal. CSS styl je v hlavičce dokumentu).
MulRock
Profil *
Vypadá to, že ti nefunguje web, ale vim co myslíš, skusim to udělat sám.
O přepsání kódu ovažuji, ale ted budu muset vystačit s tim co mam, protože vydáné hry se blíží a už ted mam ohromné spoždění.
Jinak napíšu jek sem dopad a dik za pomoc a tvuj cas.
MulRock
Profil *
Tak sem to zalatal.
Jak sem rikal, je to muj prvni wb, vzal sem si do zacatku docela velke sousto. Kod budu buset přepsat, ale sem na to sam mno. Ted to musim hlavne naplnit, udelat nejaky php pro anketu a stranku na prohlizeni screenů apod. Az budu přepisovat kod, mas pro me nejakou radu jakym smerem se ubirat ci tak?

Este takovej dotaz mimo mísu, když budu zobrazovat na webu náhledy obrázků, musím udělat ručně náhled originálu a nahrát oboje, nebo to přenecham PHPčku? (jako že php uděla z originalu menší náhled)

Moc vam profikum fandim a sry že vám do toho fušuju :D .

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0