Autor Zpráva
hw
Profil *
Nevíte někdo, jestli je zpracování stránky v prohlížeči s designem v externím souboru *.css pomalejší, než když bych to napsal přímo do HTML kódu? Díky předem za všechny odpovědi.
Petra
Profil
Je to pomalejší o zpracování jednoho HTTP požadavku.
Michalek
Profil
jeden HTTP pozadavek = asi 0.000000001 sekundy, ze? :-)
DoubleThink
Profil *
no to právě ne:

http://www.jakpsatweb.cz/clanky/na-co-stranka-ceka.html
Petra
Profil
2Michalek: Nevím, neměřila jsem, ale prý tak půl až dvě vteřiny (to prý psal tuším Jakob Nielsen). Ale zase se jich obvykle pošle víc najednou.
Michalek
Profil
2 DoubleThink & Petra
Aha, tak to je moje chyba, žiju v mylné představě. Néééééé.
Ale má spoustu výhod, jednou se počká dvě vteřiny, ale pak je to rychlejší, protože se nemusí stahovat znovu. Ale to je jiná diskuze...
hw
Profil *
Díky za odpovědi. Mám totiž v css stránku a tam mám menu, přičemž při najetí na odkaz v tom menu se změní pozadí i obrázek na pozadí toho odkazu. Když si tu stránku pak otevřu v Mozille, je vše ok, jenže v MS IE je ten efekt zpomalený a to i když to spouštím normálně z počítače a ne z webu. A myslel jsem si, jestli to nemá nějaký vliv.
www.oknet.sk
Profil *
Mas to v trubke. Pre teba je jednoduchsie editovat externy css ako ho vkladat do kazdej podstranky (to si myslim, ze uz ho potom ani nepotrebujes (-:). A ta chvilka je ozaj zanedbatelna.
llook
Profil
Jestli to při změně pozadí v MSIE blikne, tak to je známá věc, píše o tom mimojiné pixy ve svém článku o rolloverech - http://wellstyled.com/css-nopreload-rollovers.html (úplně dole pod nadpisem "update"). Prostě udělej dva překrývající se prvky, kde se při ":hover" ten vyšší zprůhlední a je vidět ten prvek pod ním.
Jestli je to tím, že se pozadí načítá až při přejetí myší, pak musíš nějakým způsobem vyřešit preload.

A jak psali ostatní - poprvé je to zanedbatelně pomalejší, ale obvykle se uloží v cachi prohlížeče, takže se při dalším načítání stránky (nebo jiné stránky se stejným stylem) už nenačítá. I proto to používají třeba portály Seznam a Centrum, šetří jim to traffic.
Yuhů
Profil
Jenom bych si dovolil upozornit, že k tomu, aby se projevilo zrychlení při příštím použití css souboru je potřeba, aby měl dobře nastavené kešovací hlavičky. Protože bez nich se soubor sice nestahuje (většinou), ale validuje se, což trvá skoro stejnou dobu.

Například výše zmíněné portály tomu nastavování hlaviček věnují docela velkou pozornost, což je pochopitelné, jinak by si ty servery upekly.
hw
Profil *
Tak jsem zjistil, že to menu se v IE chová divně pravděpodobně proto, že je celá ta stránka hrozně velká. Je to divné, ale když jsem si to menu dal do souboru zvlášť a spustil s css souborem (s tím původním pro celou stránku), tak už to "neškubalo". Nevím jak je to možné, když v Mozille to jde úplně bez problémů. No nic. Malýměký a jejich Explorer asi nikdy nepochopím.
Díky všem za rady a přeji pěkný večír.
izsak
Profil
Na externý CSS súbor sa čaká, len pokiaľ sa načíta. Všetky CSS definície sú skombinované do jednej veľkej CSS tabuľky, ktorá je už uložená v pamäti PC, takže logicky žiadne spomalenie medzi externým a interným CSS nenastane.

Gecko je určite rýchlejší, ako renderovací engine IE, takže opozdenie je určite spôsobené IE.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0