Autor Zpráva
Martin*
Profil *
Ahoj, nevite cim to je, ze <caption> neni na prostredku tabulky ke ktere nalezi?
Viz: http://www.kostelecno.cz/new/?p=zivot+kultura
Str4wberry
Profil
Ptám se Martina*:
V jakém prohlížeči? V Opeře i MSIE je krásně uprostřed. Pokud je tedy myšlen text: „Program kina SK Rabštejn Kostelec nad Orlicí“.
Mastodont
Profil
Ve Firefoxu není.
Bubák
Profil
<caption> neni na prostredku tabulky
Proč jsi nenapsal, že tak to dělá jen Firefox? Pravda, v takových exotických prohlížečích, jako Dillo, Arachne, Links2 jsem to nezkoušel, ani jsem nedal dělat screenschot.

nevite cim to je, ze <caption> neni na prostredku tabulky
Nikde centrování caption nedeklaruješ. Co tak tohle:
caption: text-align: center;

Proč to Firefox dělá, nevím, i když centrování caption nemáš deklarované, měl by caption vycentrovat, ve svém CSS má tohle:
/* caption inherits from table not table-outer */
caption {
display: table-caption;
text-align: center;
-moz-box-sizing: border-box;
}
Bubák
Profil
Tak jsem tvůj kód postupně zjednodušoval, a čumím. Ve Firefoxu tag CAPTION není součástí tabulky a musí se vycentrovat zvlášť, samozřejmě jako blokový element:
caption {margin: 0 auto}

to že caption ve FF není součástí tablubky, je vidět na tomto kousku kódu:
<style>
table {border: 1px solid red; width: 200px; margin: 0 auto }
caption {border: 1px solid blue}
</style>
<table>
<caption>tag caption</caption>
<tr>
<td>Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer libero.</td>
</tr>
Martin*
Profil *
Díky, rady pomohly a omlouvam se ze jsem nenapsal ze chyba je ve FF.
Plaváček
Profil
Bubák

Mýlíš se. Caption je i ve FF ve výchozím nastavení vycentrován, viz ukázka bez stylů:

http://klient.plavacek.net/caption.html

Chybu bych hledal jinde.
Bubák
Profil
Plaváček
Nerozumíme si, já a Martin* máme na mysli vycenrtování tagu CAPTION, ty máš na mysli vycenrtování obsahu CAPTION.
Plaváček
Profil
Bubák

CAPTION se vždy vykresluje mimo tabulku a chová se jako blokový element. Obsahovat smí pouze text a řádkové prvky. Pochopitelně - pokud mu nastavíš šířku (a to jsem v dotazu přehlédl), což je ale zhola zbytečné, pak ho samozřejmě musíš vycentrovat pomocí margin auto.
Bubák
Profil
pokud mu nastavíš šířku (a to jsem v dotazu přehlédl), což je ale zhola zbytečné
šířka není zadaná pro CAPTION, ale pro TABLE.

samozřejmě musíš vycentrovat pomocí margin auto.
Ale pouze gecko potřebuje zarovnat pomocí margin: auto nejen TABLE, ale i CAPTION.
Plaváček
Profil
Bubák

Budiž mi odpuštěna má nechápavost způsobená postupujícím stářím. Už chápu, co máš na mysli.

Vidím to ale poprvé a tipuji to na bug Mozilly (i když jsem ho nikde na bugzille nenašel). Margin: 0 auto pro CAPTION, jak říkáš, tento problém vyřeší.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0