Autor Zpráva
WMPopi
Profil
Dobrý večer, mám tady takový menší problém a jelikož už jsem dnes bez fantazie, požádal bych znalé o radu :-)

Layout se skládá se tří sloupců - levý úzký, prostřední hlavní, pravý také úzký.
Mám nastavenou fixní šířku celého trojsloupí a vycentrované na střed.

Čeho potřebuju dosáhnout:
Aby se prostřední sloupec roztahoval dle šířky okna (jak to mám teď bude nejmenší možná šířka), ale zároveň aby se neroztáhl moc, tj tak maximálně o 200px při velkém rozlišení. Poradíte někdo? Samozřejmě potřebuju něco funkčního, to jest i v IE :-D

Díkes
habendorf
Profil
Levý floatneš doleva, pravý doprava, střed bez floatu s příslušným marginem. Pro celou stránku max- a min-width, pro IE6 expression. IE6 musí být v quirku.
WMPopi
Profil
fíha, nějak se mi to nedaří :-/ nenapsal bys mi prosím nějakou kostru jen? Díky moc
Plaváček
Profil
WMPopi

habendorf ti poskytl vodítka. Neměl bys čekat, že ti to celé napíše.
WMPopi
Profil
Plaváček
Neboj, neboj, snažím se :) ale nějak mi to dnes nejde...
WMPopi
Profil
Ale jo, už to asi mám, sice trošku jinak... uvidím ;-)
habendorf
Profil
WMPopi

Plaváček to říká dobře. Snaž se, pokud se nebude dařit, dej sem link na rozdělané dílo a polož konkrétní dotaz.
WMPopi
Profil
tak ju, mám to asi takhle, to by mi mělo stačit - mám tam min a max-width; pro ie - pokud bude okno širší než 1000px tak bude i ten #hlavni 1000px; pokud bude menší, bude width:auto; jenže já bych potřeboval ještě pro ie udělat i min-width. napadlo mě tam místo auto dát třeba těch 600px, jenže to bude při roztahování okna skákat z 1000px na 600px... nešlo by to nějak udělat?


<div id="hlavni" style="background:yellow">
<div style="width:25%; float:left; background:green">left</div>
<div style="width:50%; float:left; background:red">obsah</div>
<div style="width:24%; float:left; background:blue">right</div>
<br style="clear:both" />
</div>



#hlavni {
_width: expression(document.body.clientWidth > 1000? "1000px" : "auto" );
min-width: 600px;
max-width: 1000px;
margin:0px auto;
}
habendorf
Profil
No tak počkej, původně jsi psal něco úplně jiného - Aby se prostřední sloupec roztahoval dle šířky okna (jak to mám teď bude nejmenší možná šířka)

Z toho jsem chápal, že levý a pravý mají mít fixní šířku a roztahovat se má jen střední.
WMPopi
Profil
mno měli by mít, ale takhle když obsah toho postraně zarovnám třeba doprava, tak mi to efekt splní. jak jinak udělám vedle sebe 3 divy,

100px
600px - 1000px
100px

a ještě je obalím divem, který bude margin:0px auto?

jsem už fakt nějakej přetaženej...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0