Autor Zpráva
danielrataj
Profil
Zdravím,

mám malý problém. Snažím se načíst externí styl pomocí @import až v tagu <body>, nikoliv <head>. Jedná se o style pro prvky <div>. Internet Explorer verze 7 z nějakého důvodu nechce tento styl načítat. Ve Firefoxu (2.0 >) a Opeře (9.0 >) se styly načtou v pořádku a stránka správně zobrazí.

Nemá někdo řešení ? Jedná se o redakční systém a nemám v tomto případě možnost načíst styl do hlavičky. Díky za pomoc.
vertigo4
Profil
tak vlož stylování přímo do kodu
danielrataj
Profil
Ano, to mě taky napadlo, jenže se tím neřeší má touha oddělit strukturu od obsahu :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na danielarataje:
Prosím o živou ukázku.
vertigo4
Profil
a ty nemáš žádný připojený styl v hlavičce? nebo jak to máš celkově stylované.... zkus vložit @import hned na začátek body jinak nevím
danielrataj
Profil
Reaguji na danielarataje:
Prosím o živou ukázku.

Rád bych ukázal živější ukázku, ale protože mi samotný redakční systém funguje pro testovací účely pouze na lokále, tak nejsem schopen.
danielrataj
Profil
a ty nemáš žádný připojený styl v hlavičce? nebo jak to máš celkově stylované.... zkus vložit @import hned na začátek body jinak nevím

Některé styly jsou vložené přímo v hlavičce, což funguje. Stejně tak, i když vložím onen konkrétní styl do hlavičky, tak už to Explorer zkousne. Přímo za <body> to vložit nemůžu, jak jsem říkal, jedná se o redakční systém a ten mi nedovolí si vkládat cokoliv kamkoliv.

Včera jsem zjistil zajímavou věc: Doma na notebooku se mi zobrazují stránky správně v Exploreru, v práci ne, takže čekám, že by chyba mohla být i někde jinde, ale vůbec nevím kde.
Bubák
Profil
nejsem schopen
Pokud toho není hodně, tak to stáhni, použij třeba HTTrack.

Doma na notebooku se mi zobrazují stránky správně v Exploreru, v práci ne,
Můžeš mít různé vezre stránek, nebo různé IE, třeba IE6 a IE7.

Stejně je to divné, kaskádovací pravidla jsou velmi jednoduchá, až na jedno, které Yuhůůovi na stránce chybí, o "síle" (správně konkrétnosti) deklarace. Něco v češtině jsem našel na www.webtip.cz/art/wt_tech_html/wt_cssserial_004.html v kapitole "Specifičnost (konkrétnost) selektorů".
danielrataj
Profil
Děkuji za rady.

Omlouvám se, ale mám pocit, že diskuse je vedena jiným směrem. Zajímá mě, zda-li lze načítat externí styly direktivou @import v těle dokumentu mezi tagy <body> a </body> a jestli nemá Internet Explorer verze 7.0 s tímto problémy.

Pokud ne, chybu dělám někde já, ale to už je bohužel zas jiná otázka...
Bubák
Profil
Já s tím problém nemám, i když nepoužívám, testovací příklady fungují podle očekávání:
http://teststranek.kvalitne.cz/css-pokusy/css-body-import.html import stylu (nevalidně do body)
http://teststranek.kvalitne.cz/css-pokusy/css-body-link.html link stylu (nevalidně do body)

Podle prvního CSS má být nadpis červený, podle druhého CSS v tagu BODY má být nadpis modrý, prohlížeče, včetně IE7 zobrazují modře.
habendorf
Profil
Bubák

http://teststranek.kvalitne.cz/css-pokusy/css-body-link.html
Trochu jsi mě zmátl, máš tam blbě text :o)
Bubák
Profil
Díky za upozornění, title jsem měl dobře, h1 blbě. Už jsem to opravil.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0