Autor Zpráva
Tomiik
Profil *
Ahoj, pomocí návodu na téhle http://meyerweb.com/eric/css/edge/menus/demo.html stránce jsem udělal menu, přidal jsem "behavior" a .htc soubor pro IE a vše funguje na 99% i bez jakéhokoliv JS. Problém s IE ale nastává ve chvíli, kdy je nějaká položka menu rozbalená přes nějaký text nebo jiný objekt, v tu chvíli (myslím že to má co dočinění s interakcí kurzoru na text, kdy se má změnit z šipky na textový kurzor) mi menu zmizí. Když nechám pod menu volné místo, tak to funguje, ale pak ztrácí smysl, aby to šetřilo místo a stalo se to přehlednější...
Hledal jsem v diskusi, ale všude je pro IE více méně JS a to nechci...
Nevíte někdo jak zvýšit stabilitu??
Dík
PS: pokud se ptám na blbost, tak sorry...těžké začátky a málo spánku:-))
Kentaur
Profil
Je možné, že máš chybu v kodě. Nicméně bez kodu ti stejně můžu doporučit pár maličkostí:
Zkus změnit display na visibility a naopak (nemám ted moc náladu bez kodu přesně určovat co měnit na co)
Pokud nemáš pod menu iframe a záměna visibility a display nezabírá, tak podobný problém může způsobit(hlavně při vlastnosti visibility) jiný prvek, který se nachází pod menu a má určený hoverem efekt, musí mít vyšší prioritu než menu.

Vzhledem k tomu, že toto není můj hlavní obor, nic z toho není vůbec jisté a jsou možné i jiné důvody, které odmítám popisovat(nemělo by to cenu) dokud neuvidím kod stránky.
tomiik
Profil *
dík Kentaur,
napadlo mě, že kód chybí, tak přikládám link na testovací stránku
http://polosvet.cz/test/test.htm
Firefox OK, ale v IE ty části které vyskakují přes text nechtějí správně fungovat...
...
Kentaur
Profil
Problémy jsou i v Opeře, zkoušel jsem 9.24. To však znamená, že v předchozích verzích bude také.
Nesmíš mít více identifikátorů se stejným názvem v jednom souboru, používej třídy - v tom však myslím problém není, ikdyž je to možné, protože id="text" tam máš pouze jednou ale sub a lev3 tam máš asi 30.
tomiik
Profil *
...tak jsem to přepsal na třídy, ale pořád to funguje úplně stejně...
Zkoušel jsem i z-index, ale když přesně nevím, jak s tím vším IE nakládá..? ..pořád vidí ten text pod tím, jako by to vyskakovací menu bylo průhledné...
...každopádně dík za zájem Kentaur:-)
Tomiik
Profil *
Ještě jsem narazil na pojem "důležitost výrazů" - je možné, že ten text vespod má vyšší výrazovou důležitost, danou tím CSS formátováním? Nevím přesně, jak se toho dopídím a jak se to určuje...?
Něco málo k problematice je tady http://www.xs4all.nl/~peterned/csshover.html , ale nějak se v tom ztrácím...
Kentaur
Profil
To je pravda, v důležitosti výrazu hraje roli přesnost deklerace (div ul li ul li .polozka {} je má vyšší důležitost než .položka {}), rovněž v tom hraje roli pozice stylu - css dále od začátku stránky má vyšší důležitost, nejnižší důležitost má obsah v .css šabloně, následně styly v hlavičce a až po nich styly vložené do <body> (<div style="bla bla bla">). Dále je tu !important atribut(zakládal jsem na to téma větev !important vs IE), jeho přidáním věnuješ stylu mimořádnou důležitost, kterou může zlomit pouze jiný tag !important. Ale tím ten problém s menu myslím také nekončí - zkus kdyžtak přidat !important všem vlastnostem display:none a block pro zkoušku - jinak pokud se byl problém opravdu v důležitosti výrazů (98% ne), tak !important nepoužívej - omezuje použitelnost stránek a stránky pak nevyhovují řadě lidí.
Kentaur
Profil
ale když přesně nevím, jak s tím vším IE nakládá..?
Ale problém však také není v IE - jak jsem již výše psal Opera, nejpoužívanější prohlížeč, s tím má také problém - spíš je třeba, hledat něco, co ve ff reaguje jinak než v Opeře (asi to bude nějaká dodatečná funkce ff nebo jeho chybka, která toto toleruje) - těch věcí není(narozdíl od IE) moc.

Zkoušel jsem i z-index
Tato a podobné vlastnosti s tím 100 % nemají nic společného.

...každopádně dík za zájem Kentaur
Opravdu není za co - před časem (dlouhým asi půl roku) jsem narazil na podobný problém, nicméně si jej již nepamatuji, ale moc rád se ho opět dozvím.
tomiik
Profil *
Začínám z toho mít zamotanou hlavu:-)
Zjistil jsem testováním několik věcí:
1. !important není řešení

2. pořadí prvků ani výrazů nepomůže

ALE!!!!!!

3. pokud je text pod menu v absolutně pozicovaném prvku, pak je nefunkční i v FF
viz: http://polosvet.cz/test/test.htm
(to je asi ta chybka, která umožňuje takové menu v FF používat, pokud jsou pod ní prvky s relativním pozicováním, nebo třeba plovoucí a pod.)

ALE!!! č2

4. pokud dám menu "z-index" vyšší než textu pod tím, tak je zase v FF funkční....
....v opeře se funkčnost taky zlepší, jen když je pod menu text, tak je místo "ruky" vidět "šipka"

hlava se točí dál:-))

Nějaký návrh??
tomiik
Profil *
jo a... :-))Opera, nejpoužívanější prohlížeč,
:-))
mě nejvíc sedne FF, ale rozumím;-)

čistě statisticky přístup na mé stránky: 83%IE 17%FF 0,5%Op.(a to jen díky testování)

Přesto se snažím o co nejlepší funkčnost ve všech třech

T.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0