Autor Zpráva
vertigo4
Mám takovýto problém: mám grafiku webu http://cerneiglu.unas.cz/mujweb.jpg
Jak jistě vidíte, je tam opakující se vzor na pozadí a kolem hlavního listu je takový černý šum do ztracena..
a já teď nevím, jak to rozřezat a udělat, aby když to rozřežu navazoval vzor pozadí na vzor té části do ztracena, kde už ale je vidět kousek toho pozadí... napadlo mě to udělat gifem průhledné, ale vypadalo to hrozně...
mohl bych to udělat tak, že bych to přesně nastavil aby to při maximalizovaném prohlížeči nebylo poznat, ale co když se zmenší či změní rozměry prohlížeče... pak se bude posouvat ta část s obrázkem do ztracena po pozadí, což nevypadá zrovna nejlíp...už jsem nad tím přemýšlel dlouho jak to udělat a pořád nic... snad mi pomůžete... vypadá to, že upustím od efektního šumu kolem hlavního listu, jenže tím změním původní grafický záměr, což bych ale nechtěl...
vertigo4
nebo mě ještě napadlo, rozřezat vrch, levou stranu i s přechodem, a pravou stranu s přechodem a ty boky by jsem nechal opakovat po y, ale potom ta stránka bude mít pevný rozměr, což při jiných rozlišeních nebude to nejlepší
Nox
Jedno z řešení je použít formát PNG, podporuje i částečnou průhlednost, jen se musí
trochu upravit pro IE (google: iepngfix, nebo nějak podobně)

Manuálně uložením vzoru a stínu dohromady moc nedoporučuju, protože to
dost dobře nejde udělat, aby se to ve všech prohlížečích a případech
napojovalo dobře
vertigo4
diky moc... fakt si mi pomohl, už to je jakžtakž... png mě napadlo, ale měl jsem nějak nastavenej blbě photoshop a tak se mi to blbě ukládalo, že se vytvořil černý okraj a nic průhledného... :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: