Autor Zpráva
ouTsider
Profil *
Jak je to s podpoou CSS2 v nejpoužívanějších prohlížečích, od jaký verze jí podporuje IE, nemám používat spíš JS?
Acci
V IE6 je dost nedostatečná, ve Firefoxu dobrá, v Opeře chvalitebná

Jinak se podiv na http://nanobox.chipx86.com/browser_support.php#css . V knížce od Pixyho je taková přehledná tabulka, kde je to vypsáno.
halogan
Spíš: V IE6 je nedostatečná, o trochu lepší je Presto (Opera), ještě lépe je na tom KHTML (Konq., Safari) a nejlépe je na tom Gecko (Moz, FF, K-M...)
Petra
halogan: No pokud je mi známo, tak Safari je první a zároveň jediný prohlížeč, který splňuje specifikaci CSS. Nebo teda aspoň "smajlíkový test". A Opera 8.0 je na tom taky líp než FF.
halogan
Petra: To, že Safari zvládá Acid2 test mi nic moc neříká, jen prostě prošlo zkouškou, v reálu však má nedostatky, i přesto je to výborný prohlížeč.
Opera je na tom výčtem podpory možná lépe než Gecko, ale jeho podpora CSS je bez komentáře, má hodně nedostatků a v Opera Software s tím holt nic nedělají. Neřeknu vám přesně ty nedostatky, protože Operu už ignoruji při osobních věcech (nikoliv u zákazníka), ale vím, že to byly hrátky s pozicemi, kombinované atp.
Polaroid
Jestli se dohadujete který prohlížeč je nejlepší, tak hlasuji pro Microsoft Internet Explorer verze 5.5!
Acci
Polaroid
Ne, tady se bavíme o podpoře CSS v prohľížečích. A proč hlasuješ pro IE5.5? Protože nic neumí?
Shnitzel
Profil *
IE sux, mozilla rulez
ouTsider
Profil *
teď bych chtěl odpovědět na tu otázku...
Fred
No tak si přečti první odpověď Acciho http://nanobox.chipx86.com/browser_support.php#css
ouTsider
Profil *
Tá stránka mi vůbec nejde zobrazit jako kdyby neexistovala.
Fred
Už to jde, asi výpadek, ale dík za upozornění, protože tohle si okamžitě stahuji, kdyby to třeba vypadlo na pořád ;-) Docela jsem se totiž leknul, že je to fuč.
Polaroid
Acci
Pro IE 5.5 hlasuji proto, že jsem ho používal asi 2roky a protože mě to věčné šaškaření kolem kvalit firefixu a podobných nedodělávek unavuje. Chce to tradici a kvalitu. IE5.5 nabízí obojí .

A mimochodem, kdyby jste si někdo alespoň prolistoval specifikaci CSS2.1, tak by jste zjistili že žádný prohlížeč vlastně nic neumí. To co je užitečné (eg vylepšené selektory) už většina moderních browserů zvládá a to ostatní bych být nimi odložil a věnoval se raději vykreslování obyčejných rámečků, které dnes pořádně neumí vykreslovat ani IE, ani Gecko.

Shnitzel
Myslim že posledních 13let to je trochu jinak kémo. Mozilla je ten prohlížeč, pro který je optimalizovaná jen každá pátá stránka. Mozilla je ten prohlížeč který se ve Windows zapíná pomalu. Mozilla je ten prohlížeč, na který bych si musel zvykat. Mozilla je ten prohlížeč, který nezvolilo 95% uživatelů internetu.
Toto všechno jednoznačně ukazuje, kdo je tady pánem, a kdo tím pánem ještě minimálně 5let zůstane.
Ostatní se nezmůžou na nic jiného, než na závidění Microsoftu těch peněz, popularity a kvality.
Polaroid
ouTsider
nemám používat spíš JS? - to nechápu. Jak by měl JavaScript řešit prolémy CSS2?
Anonymní
Profil *
95% ale a jak jste k tomu číslu přišel? http://toplist.cz/global.html a to mám ještě značné pochybnosti o těch 80%, protže spousta robotů, hodně uživatelů Opery i Mozilly se rádi identifikují useragentem jako IE.
Acci
tradici
Takže jako nejlepší je PC 286 s MS-DOS?

kvalitu
kvalita = nic neumím ?

nic neumí.
Takže když ve škole máš 80% otázek dobře, dostaneš za pět ?
Shnitzel
Profil *
Polaroid
Jo ale to procento pořád klesá, btw: Firefox je ten prohlížeč kterej neustále zlepšujou a zdokonalujou, né ten kterej upgradujou jednou za rok. Firefox je ten prohlížeč kterej líp chápe logiku css a html skriptů. Firefox je ten prohlížeč kterej má docela velkou budoucnost......................."a kvality" ??? heh...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0