Autor Zpráva
doktor.pk
Profil *
Zdárek lidi,

mužete mi pět poradit s dvěma problemy, které nevím jak vyřešit? Pro Vás to nebude jistě nic težkého.

1) seznamy: Potřeboval bych dostat do klasické <li> jako odrážku svů vlastní symbol, jak to mohu udělat? Někde jsem nasel toto list-style-image: url(/img/point-blue.jpg); ale nefunguje mi to, muže te mi nekdo udělat ukazku jak na to?

2) mám klasický formulář a chtěl bych zmečit velikost jednotlivých inputu. width ani height mi nefunguje a tak jsem někde narazil na to, ye si udelam styl font-size : 10px; a zmenčí se to, ale pouze v OPERE :(

Poraďtě mi prosim jak toto vyřešit, díky moc!!!
shadyyx
Profil
AD 1: seznamy jsem nikdy neupravoval, ale v tom zadani url bych videl chybku v tom, ze bych celou cestu k obrzku uzavrel do apostrofu (uvozovek) a kdyz tam mate to prvni lomitko, musi byt pred nim budto JEDNA TECKA (tentyz adresar) nebo DVE TECKY (o adresar vyse)

AD 2: stylovani inputu jde docela hezky a s sirokou podporou - melo by jit nastavit vpohode width pres CSS:

CSS
input.siroky
{
width:800px;
}
input.ouzky
{
width:10px;
}

HTML
<input type="text" class="siroky" ... />
<input type="text" class="ouzky" ... />

v pripde, ze chcete, aby VSECHNY TEXTOVE inputy meli stejnou sirku, jako CSS pouzijte toto:

input#[type="text"]
{
width:XXXpx;
}
doktor.pk
Profil *
děkuji moc,

ja jsem mel v tominputu napevno velikost size='20' proto mi to nefungovalo přes styly ale teď už to je perfektní!!

bohužel, ten seznam mi stále nefunguje ať zkouším cokoliv, nevím kde mám chybu :(
shadyyx
Profil
tak jste me nastvali (v dobrym) a zkusil jsem si to sam - tady je kod co jsem si napsal (v tentyz adresari jsem mel obrazek adresare pojmenovan dossier.gif) :

<html>
<head>
<style type="text/css">
ul.seznam
{
list-style-image:url('./dossier.gif');
}
</style>
</head>
<body>
<ul class="seznam">
<li>neco</li>
<li>zase</li>
<li>neco</li>
</ul>
</body>
</html>
shadyyx
Profil
pokud nebudete verit, poslu vam obrazek ze se mi to povedlo ;-)
doktor.pk
Profil *
joj teď se stydim, ja jsem se preklepl a napsal jsem místo class classs :D

děkuji moc za Tvou (Vaší) ochotu a přej hodně štěstí!
shadyyx
Profil
neni zac, stesti at preje taky Vam ;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0