Autor Zpráva
Madenio
Profil
Dobry vecer,

poprosil by som vas o radu: potrebujem ostylovat jeden konkretny link s takymto zapisom:

<a href="" id="aktivny-link" class="linky-menu" title="">text linku</a>

Ako sa to zapise do css?

Skusal som "a #aktivny-link .linky-menu {}" a nic. Prosim poradte, pripadne poradte nejaky zdroj kde sa da o tomto docitat :( dakujem
Zdeněk Košťál
Profil
.linky-menu { ... }
#aktivny-link { ... }

Druhý selektor má větší váhu a tak vlastnosti v něm zapsané budou platit a přebijou ty v tom první selektoru.
tiso
Profil
Správne je to bez medzier: a#aktivny-link.linky-menu
Zdeněk Košťál
Profil
Správne je to bez medzier: a#aktivny-link.linky-menu
Nebude při tom blbnout IE? Zdá se mi že s touhle konstrukcí mívá problémy...
tiso
Profil
Zdeněk Košťál - funguje to, i naopak a.trieda#id
Mýliš si to s viacnásobnými triedami - selektor s viacerými triedami z jedného prvku nefunguje v IE: a.trieda1.trieda2 v <a class="trieda1 trieda2"...
Miloš
Profil
Madenio
Skusal som "a #aktivny-link .linky-menu {}" a nic.
No ještě aby něco, protože tento zápis odpovídá následujícímu HTML:
<nějaký_prvek id="aktivny-link"><jiny_prvek class="linky-menu">nějaký text</jiny_prvek></nejaky_prvek>

Zdeněk Košťál
Zdá se mi že s touhle konstrukcí mívá problémy
„Zdá se mi“ — nejednodušší je to vyzkoušet ;-)
Zdeněk Košťál
Profil
tiso, Miloš

No já jen tohle celé nepochopil... taková konstrukce IMHO smysl nemá. Protože ID se na stránce může vyskytovat pouze jednou, takže nemá smysl rozlišovat, jestli má ten element nastavenu ještě třídu. Zároveň je nejlepší použít takové ID jen jedno v dokumentu aby se zabránilo výskytu dvou stejných ID na jedné stránce a proto potom bude použito pouze při určování aktivního linku v menu. Svou vahou tu třídu přebije v pohodě a tak nemá smysl do toho selektoru co tam cpát ;-).
tiso
Profil
Zdeněk Košťál - to mne vysvetľovať nemusíš, to je jeho problém...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0