| Autor | Zpráva | ||
|---|---|---|---|
| TSSK Profil |
#1 · Zasláno: 7. 12. 2007, 11:14:57
Zdravím mám takový problém, že mám stránku, kde mám 3 obrázky na pozadí hlavičku se stylem:
hlavicka { width: 800px; height: 124px; background: url("images/uvod_hlavicka.jpg"); } obsah se stylem: #obsah { width: 100%; max-width: 800px; background: url("images/uvod_obsah.jpg"); } a paticku se stylem: paticka { width: 800px; height: 35px; clear: both; overflow: hidden; background: url("images/paticka.jpg"); } telo je pouze úzký obrázek, který chci, aby se obrázek kopíroval prostě pod sebe. Problém je ten, že obrázek co má být v hlavičce se normálně zobrazí, ale obrázek co je na pozadí obsahu a patičky se zobrazí pouze v IE, v opeře a ve firefoxu, se nezobrazí..Vůbec nechápu proč, styl píšu pokaždé stejně, názvy obrázků a cesty k nim jsem kontroloval už asi 3x a vše souhlasí..Nevím v čem mám problém. Poradíte? |
||
| Bubák Profil |
#2 · Zasláno: 7. 12. 2007, 12:32:00
Tagy hlavicka a paticka neznám.
|
||
| vertigo4 Profil |
#3 · Zasláno: 7. 12. 2007, 13:38:49
hlavicka a paticka
pokud se jedná o class dej před ně tečku a pokud je to id tak křížek stejně jak to máš u obsahu |
||
| Chamurappi Profil |
#4 · Zasláno: 7. 12. 2007, 13:51:02
Reaguji na Bubáka a vertigo4:
Kdyby mu v kódu skutečně chyběla tečka, nefungovalo by mu pozadí ani v Exploreru. Takže buď sem vložil špatně kód, nebo špatně popisuje symptomy. Reaguji na TSSK: Nemáš někde živou ukázku? |
||
| vertigo4 Profil |
#5 · Zasláno: 7. 12. 2007, 16:32:27
chci, aby se obrázek kopíroval
tak v tom případě (nevím jestli to myslíš u toho obsahu) dej repeat-y |
||
| TSSK Profil |
#6 · Zasláno: 9. 12. 2007, 23:34:51
před hlavičku a patičku, patří #, špatně jsem to tu zkopíroval..
Jinak problém se vyřešil sám a to tak, že jsem vzal napsal ten *.css soubor úplně znovu, ale úplně stejně a obrázky tam jsou, takže fakt nevím co to bylo.. Ale momentálně mám jiný problém a to ten, že: jak mám obsah, tak ten mám ještě rozdělený na 2 divy - levý - s menu a pravý, kde je samotný obsah..Levý je plovoucí vlevo (float:left) a pravý má nastaveno pouze padding-left: 180px (velikost levého sloupce) A nyní je problém ten, že menu je stále stejné (cca 10 položek pod sebou) a obsah se vždy mění. Ten obrázek co má být na pozadí toho celého divu obsah se tam postupně umísťuje, tak jak se plní pravý div. Tzn pokud mám v pravém divu pouze 3 řádky, tak se obrázek zobrazí na pozadí pouze jenom na těcho 3 řádcích, i když vlevo v menu je těch řádků 10. Potřeboval bych, aby se ten obrázek zobrazoval podle toho, kde je těch položek víc, tzn. u krátkých stránek to bude ten levý sloupec, u těch dlouhých ten pravý.. Doufám, že se to dá z mého kostrbatého výkladu pochopit :-) |
||
|
Časová prodleva: 19 let
|
|||
0