Autor Zpráva
Daze
Profil
Potřebuji, aby u krátkých stránek byla patička až dole, na spodním okraji okna. Znám klasické řešení, četl jsem ho na http://matthewjamestaylor.com/blog/keeping-footers-at-the-bottom-of-th e-page a později s výhodou češtiny na http://weblog.plavacek.net/2005-02.html#1108716997 a myslím, že jsem ho přesně dodržel. Ale kdovíproč mi to nefunguje. Problematický soubor je na http://www.phil.muni.cz/relig/easr2008/test.php . O textu patičky, který mi putuje kamsi nahoru, ani nemluvě. Nedokázal byste mi někdo poradit? (Kromě rad typu nevěnovat se webdesignu - ostatně se mu nevěnuju, pokud nemusím :-)
Daze
Profil
P. S. Proč text putuje, vím: je to kvůli position: relative; top: 25px ve stylopise http://www.phil.muni.cz/relig/easr2008/style.css . Ale ani po odstranění těchto dvou řádků minimální výška nefunguje.
tiso
Profil
Máš tam div id="obal" ktorému nenastavuješ 100% výšku...
Daze
Profil
Jo, jsme na stopě! Dal jsem div#obal {height: 100%;} a vypadá to následovně: http://www.phil.muni.cz/relig/easr2008/test.php . Problém teď ale je, že je stránka delší o šířku patičky, takže člověk musí i na krátké stránce dát PgDn, aby ji viděl. Zkoušel jsem následující řešení:

1) div#page {margin-bottom: -24px; } (výsledek: v IE je patička skrytá, nedá se k ní dorolovat, FF beze změny).

2) Vypozicovat div#footer absolute od bottom nikoli 0, ale 24px (= jeho šířka). Žádný efekt.

Nevěděl byste někdo, co s tím?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0