Autor Zpráva
jjj
Profil *
Když potřebuji pro css rozřezat obrázek nebo co to je abych to mohl tak dá se to udělat i bez photoshopu? Používám gimp. Potřebuji něco free nebo něco co rozjedu na 256 MB RAM. Možnost je i starší verze photoshopu poked to všechno dovede a bude ji stačit 256 ale lepší by bylo něco free a normální nejlepe kdyby to šlo udělat v gimpu.
Casero
Profil
jjj
A kde je v Gimpu problém?... Nepomůže -> http://www.linuxsoft.cz/gimp/ ?
jjj
Profil *
tak to stačí jako jen nějak rozřezat ja myslel že je tam ještě něco třeba v čem je potom pro toto photoshop zvláštní?
Joker
Profil
Ano, pro rozřezání obrázku skutečně to stačí jako jen nějak rozřezat :o)))
jjj
Profil *
aha ale když jsem se tak díval tak nikde nevydím navod jak se to dá rozřezat
Manq
Profil
Je to jako normální ořezávání obrázků. Nic víc.
jjj
Profil *
no ale ořezavání to my ořeže obrazek na určité rozměry ale ja potřebuji z jednoho obrazku jako udělat dva a vice jako třeba že si vytvořím pozadí menu a hlavičku v jednom obrazku a rozřežu to na 3obrazky(hlavička,pozadí,menu) nebo ne??
Manq
Profil
jjj
Označ ten kus, který chceš oříznout myší a najdi v menu něco jako Oříznout :-).
Joker
Profil
No vždyť... vezmu obrázek, oříznu hlavičku, uložím jako hlavičku. Vezmu zas ten původní obrázek, oříznu menu, uložím jako menu... co je na tom za problém?
jjj
Profil *
no jo jenže když si třeba vezmu ořez označím si hlavičku a dám enter jako oříznout tak budu mít jen hlavičku ale ten předchozí obrazek z ktereho jsem to ořezaval tak zmizne a jak mam z něj asi tak ziskat další věci jako menu pozadí atd.atd.
Manq
Profil
jjj
Přečti si ještě jednou a pořádně to, co ti napsal Joker.
jjj
Profil *
manq

jo aha ten příspěvek od jokera se my zobrazil až po napsaní odpovědi sorry.
jjj
Profil *
a díky ja nevěděl jestli je tam třeba dělat ještě něco jineho když každy na to používa photoshop.
A teď to nějak naskladam pomocí css že? To najdu na jakpsatweb.cz snad.
Miloš
Profil
Vytáhni si vodítka na hrany, kde budeš řezat.
A potom přes menu Obrázek —> Transformovat –> Gilotina
jjj
Profil *
no to je dobré ale ty vodítka jsou uplně od vrchu až dolu a uplně z leva do prava takže když mam třeba v levo menu a nahoře hlavičku tak dám do brazku 2 vodítka ale ony se střetnou a odřeže mi to takový čtverec nad menu a vedle hlavičky ktera měla být celá takže my to tu hlavičku ukouslo :)
jjj
Profil *
no vlastně to mužu udělat jinak nejdříve vyříznu hlavičku a zbytek zahodím potom menu a ten maly čtvereček zahodím a je to ale ja myslel že to pujde udělat na jednou no asi ne.
Ale zajimalo by mě jak to řeže jestli přesně podle te čáry tak to co je pod tou čarou (vodítkem) se jako odřeže a nebude to tam a pak my to bude chybět.
Joker
Profil
jjj
ja myslel že to pujde udělat na jednou no asi ne.
Na co, i postupně to zabere tak maximálně půl minuty, což je určitě alespoň 20x méně času, než napsání všech těch příspěvků do tohohle tématu :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0