Autor Zpráva
jhajsl
Profil *
Zdravím,

když obrázky v textu obtékám pomocí css kde dám float: left/right, tak to se to všude zobrazuje správě, jediný problém je v tisku stránky v IE ... obtékání nefunguje, opravit to lze právě jedině atributem align, který je v XHTML 1.1 zakázan, nevíte jak to vyřešit jinak než použit transitional doctyp ?

http://www.volny.cz/kutnohorska/
jhajsl
Profil *
fakt nikdo netusi ?
Plaváček
Profil
Ale jo, tuší. protože nemáš definován styl pro tiskárnu, a ve stylu připojeném k dokumentu neuvádíš, k čemu se má přidružit (k obrazovce, k mobilu, k tiskárně?), použije se jenom na obrazovku. Čili, máš dvě možnosti, nalinkovat styl takto:

<link rel="stylesheet" href="kutnohorska.css" type="text/css" media="screen, projection, print"/> , čímž pro obrazovku i tiskárnu pošleš stejný styl, ale to ti moc nedoporučuji.

Logičtější a lepší je pro tískárnu vytvořit vlastní styl, kde třeba skryješ věci, které se tisknout nemusí (typicky navigace webem, reklama atd.) a to tímto způsobem (to media právě určuje, kam bude výstup stránky proveden - screen je obrazovka atd.):

<link rel="stylesheet" href="kutnohorska.css" type="text/css" media="screen, projection"/>
<link rel="stylesheet" href="tisk.css" type="text/css" media=" print"/>

a v souboru tisk.css si nadefinuješ jiný styl pro tiskárnu. Vyzkoušej, je to jednoduché, protože pro tiskový styl ti postačí pár řádků a určitě se nesnaž tisknout stránku tak, jak vypadá na obrazovce, zaměř se jenom na podstané informace.

Příklad - je myslím zbytečné tisknout navigaci, takže v souboru print.css uvedeš mimo jiné:

#menu {
display:none;
}

a zkus náhled před tiskem, uvidíš, že menu zmizí. Podobně postupuj u obrázků, prostě jim dem také float.

Nezapomeň ale velikost písma definovat raději v PT.
jhajsl
Profil *
diky ... na localu to mam presne jak ty rikas ...

<link rel="stylesheet" href="kutnohorska.css" type="text/css" media="screen, projection"/>
<link rel="stylesheet" href="tisk.css" type="text/css" media=" print"/>

ale proste kdyz k obrazku nedam <img src=.... align="right/left", tak se to v IE pri tisku neoteka ... tak jak to vidis na ostrem webu, akorat bez menu, uvodniho obrazku atd.
ronnie
Profil
http://interval.cz/serial.asp?serial=47
jhajsl
Profil *
btw .. float tam mam, jinak by neotekaly nikde ... v media screen,projection i v print ...
jhajsl
Profil *
tak to mam na ostrem webu ... prosim podivejte se ... www.volny.cz/kutnohorska/skola.htm ... je to rozdelen na css pro print i pro screen
jhajsl
Profil *
tak už je vyřešeno ... díky Plaváčkovi .. bylo to ve stylu nadřízenýho divu ... text-align: justify ... jinde to fungovalo, jen IE ...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0