Autor Zpráva
radozaj
Profil
Ahoj,
<center>
  <div style="position:static; float:left; height:40px; background-color:yellow;">DIV1</div>
  <div style="position:static; float:left; height:40px; background-color:pink;">DIV2</div>
</center>

chcel som, aby tie dva DIVy boli v strede, avšak sú vlalo.
<center>
  <table>
    <tr>
      <td>
        <div style="position:static; float:left; height:40px; background-color:yellow;">DIV1</div>
        <div style="position:static; float:left; height:40px; background-color:pink;">DIV2</div>
      </td>
    </tr>
  </table>
</center>

teraz to funguje, keď som tam dal tabuľku. Takže čo mám upraviť v tom prvom príklade, aby tie dva DIVy boli v strede?
rhintin
Profil
no nevim no chceš to veprostřed a máš tam float: left; a co ten center to už je poněkud trochu zastaralej tag,navíc div v tabulce nemůže dělat žádnou dobrotu.

co takhle hodit tam toto <div style="width: 744px; position: relative; margin: auto" height:40px; background-color:pink;"/>DIV2</div> nezapomen si nastavit správnou šiřku.
radozaj
Profil
Ja proste potrebujem 2 DIVy hneď za sebou a vycentrovať. Dá sa to?
radozaj
Profil
Keď zruším blokovosť, to je display:inline; zase mi nefunguje výška, zrejme preto, lebo to blok nie je.
rhintin
Profil
dyt div je sám o sobě blokovej prvek.můžeš použit float: left; a marginem to jenom doladíš způsobů bude určitě mnoho.
radozaj
Profil
OK, tak je nejaká možnosť dať 2 DIVy vedľa seba a vycentrovať?
AlešD
Profil
<div id="obal">
<div id="prvni">
text
</div>
<div id="druhy">
text
</div>
</div>

CSS:
body {text-align: center;}
#obal {margin: 0 auto;}
radozaj
Profil
Síce v strede sú, ale vedľa seba nie. Mne ich načítava pod sebou.
Bubák
Profil
no nevim no chceš to veprostřed a máš tam float: left;
Pravděpodobně dva DIVy vedle sebe.

http://tiso.wz.cz/articles/vycentrovanie-obsahu-stranky.php
AlešD
Profil
doplň do CSS
#prvni {float: left}
radozaj
Profil
AlešD
doplň do CSS
#prvni {float: left}

Stalo sa, nestačí. Teraz vykreslí prvý vľavo a druhý v strede

Bubák
Ano, tak mi to funguje až na tú šírku. Ja totižto nemám pevnú šírku v px. Mám tam text a ten neviem, koľko má px, stále sa mení. S tou tabuľou to však funguje. Má tabuľka niečo, čo div nemá? Nejakú inú defaultnú hodnotu, alebo je vlastne tabuľka blokový prvok?
radozaj
Profil
To centrovanie mi funguje, tak ako je to tam napísané http://tiso.wz.cz/articles/vycentrovanie-obsahu-stranky.php .
Chcem sa však spýtať, či by šlo centrovať podobným spôsobom, aj keď ten DIV id="all" bude mať absolutné pozíciovanie?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0