Autor Zpráva
joe
Profil *
... ako riesite pozadia stranok ako napr. http://crazydog.cz/

Myslim ten cierno-zeleny prechod + tiene na kazdej strane hlavnej stranky.

Je to jeden background na celej stranke, alebo dva na kazdej, alebo ....?
Zaujimave je, ze ak je stranka dlhsia a phybujeme sa hore a dole, tiene sa nemenia. (Su nekonecne dlhe?.....)

Dik
Railbot
U tohoto konkrétního příkladu se jedná o jedno pozadí na body (přechod černá - zelená) a pozadí u divu topdown (pozadí stránky se stínem), to se samozřejmě opakuje po ose y, takže může být stránka jakkoli dlouhá.
joe
Profil *
Ak sa opakuju tie tiene na stranach, tak je to OK, ale ak by sa opakovalo pozadie (cierno-zelene) vydeli by sme tam prechod.

Tak som to urobil ja. <body style="background: url(obr/back.jpg) repeat-y center top;">

Ak je vsak stranka dlhsia, obrazok sa opakuje po Y a potom sa da vidiet prechod medzi obr.
Railbot
Pokud je je podobný přechod jako u toho příkladu, tak by se opakovat neměl. Takže to můžeš dát pryč. A dát body ještě barvu pozadí.
joe
Profil *
Asi som to nepochopil. Co mam dat prec?
Pozadie je podobne ako v prilade, ale stale sa opakuje a neviem, ako to zrusit.

Skusal som aj <body background="obr/back.jpg"> - stale sa opakuje.
Railbot
<body style="background: url(obr/back.jpg) no-repeat center top;">
joe
Profil *
Chybicka, ja som to pisal norepeat, ale aj tak.
Ak to urobim, obrazok na pozadi musi byt "nekonecny", lebo ak sa neopakuje, je tam biele pozadie v pripade, ak je stranka dlhsia.

Napr: Ak by som tam dal forum a to by sa neustale predlzovalo.
Railbot
joe
nastav tomu body ještě nějakou barvu pozadí, nejspíš tu, do které je ten přechod nahoře.

<body style="background: #barva url(obr/back.jpg) no-repeat center top;">
joe
Profil *
Aha!

Tak uz to chapem, lebo moje pozadie je tiez z dvoch farieb, ale problem je, ze sa striedaju. Ta ista farba, co je hore je aj dole a tak.
joe
Profil *
A ked to dam opakovat, medzi obrazkami sa mi vytvori tenka biela ciara, ktoru neviem odstranit.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: