Autor Zpráva
Nai Dzet Quiv
Profil
Ahoj,
mám zhruba takové XHTML:
<div id="menu">

<p><a href="odkaz" class="polozka-x">Položka X</a>
<a href="odkaz" class="polozka-y">Položka X</a>
<a href="odkaz" class="polozka-z">Položka Z</a></p>
</div>

K tomu mám v CSS definováno:
#menu a {display: block;} 

+ nějaký padding a margin, v tom ale problém není. Dále:
#menu a.polozka-x {background: #fff url("styly/obr-x.bmp") no-repeat;} 

#menu a.polozka-y {background: #fff url("styly/obr-y.bmp") no-repeat;}
#menu a.polozka-z {background: #fff url("styly/obr-z.bmp") no-repeat;}

Nefunguje to. První definovaný obrázek se mi vykreslí na všechny odkazy kromě definovaného, další obrázky se nevykreslují vůbec...
Děkuji.
Plaváček
Profil
Nechápu otázku a nechápu tu příponu obrázků BMP?
Nai Dzet Quiv
Profil
Omlouvám se, přišlo mi to jasné. Nuže:
Mám v menu odkazy, které mají obrázkové pozadí - každý jiné.
Obrázek třídou definovaný na první odkaz se mi zobrazí "pod" všemi ostatními odkazy (kromě toho, pro který je definovaný). A obrázek pro druhý a jakýkoliv další odkaz se mi nezobrazí nikam.
Příponu BMP používám při tvorbě, na server bych takový soubor neumístil, bože chraň!
Nai Dzet Quiv
Profil
Vůbec netuším, kde je zakopaný pes.
KDYŽ TAM NEBYLA DEFINOVÁNA CLASS (byl definován 1 obrázek pro všechny odkazy), VŠECHNO ŠLO OK...
Acci
Profil
Tak to hoď někam na web a ukaž nám to
Nai Dzet Quiv
Profil
Já v současné době nemám přístup k žádnému webu, tak to dám na wz.cz, ale až zítra, dnes jsem na to unavený. :-( + ;-)
PS: je to ve Firefoxu i v I.E.
Nai Dzet Quiv
Profil
Nový poznatek: ten obrázek se zobrazuje jen na dalším odkazu; pokud mají i jiné odkazy definovaný obrázek, zobrazuje se i na nich (stále kromě toho, pro který je obrázek definován...).
Dnes dobrou noc.
Fred
Profil
Nejsem si tímhle jistý, ale možná by to chtělo zaměnit pořadí a dodefinovat pozoci toho pozadí, tzn.

#menu a.polozka-z {background: url("styly/obr-z.bmp") #fff 0 0 no-repeat;}
Petra
Profil
Fred: ne, pořadí je OK

Nai Dzet Quiv: hoď to na web no, to vypadá spíš na nějakou blbou cestu nebo blbý obrázek :-) já teda osobně nedůvěřuju pomlčkám, ale z doslechu vím, že pomlčky nevadí, tak tím to asi taky nebude :-)
Cirdan
Profil *
a nebude to nahodou tymto?
<div id="menu">

<p><a href="odkaz" class="polozka-x">Položka X</a>
.
.
.
K tomu mám v CSS definováno:
.
.

#menu a {display: block;}
.
.
.
#menu a.polozka-x {background: #fff url("styly/obr-x.bmp") no-repeat;}
.
.
atd...
a teraz... div ma css cez ID.. to je #menu a odkazy cez class.. ale opravte ma ak sa mylim, ale podla mojho skromneho nazoru sa class v css definuje cez .menu a nie cez #menu... cize asi tam bude chyba v definicie tried a ID....
asi...
centi
Profil
Cirdan
Je to správne. Pomocou #menu sa odkazuje na elementy, ktoré majú id="menu" a to je práve ten DIV. Problém bude niekde inde. Asi si počkáme na online ukážku :-)
Fred
Profil
Petra Díky, s tím pořadím si nejsem jistý často a tak kopíruji sám od sebe. Vím, že to určitě blblo u zkráceného zápisu stylu fontů. Omlouvám se za OT
Nai Dzet Quiv
Profil
pro Freda: Ne, to je OK.

pro Petru: Cesta k obrázku je OK, to by se jinak nezobrazil nikde. Pomlčky nevadí.

pro Cirdana: ID je v CSS souboru znak # (mřížka), class . (tečka).

(po 5-ti minutách)
Tak, dámy a pánové, separoval jsem <div id="menu"> a zjistil jsem, že to funguje OK. Musím projít XHTML soubor, ale pochybuji, že tam bude chybka (ale je tam hodně <div>).
Když jsem definoval 1 obrázek pro všechny, jelo to OK. Uvidíme. Zatím díky. Dám vědět, jakto dopadlo, ale to XHTML je na 90% správně, CSS také...
Nai Dzet Quiv
Profil
Už je to OK, ale neřeknu Vám, čím to bylo. ;-) Uff.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0