« 1 2 »
Autor Zpráva
Glad
Profil
Ahoj, už nějakou tu dobu kóduji a programuji v dreamweaveru, tak se ale zamýšlím, zda je to to pravé ořechové, hlavně z hlediska nástupu do firmy, kde nepředpokládám že by ve většině případů DW používali.

Chtěl bych se tedy zeptat, jaký editor preferujete vy, proč, a jaké máte zkušenosti se softem běžně používaný ve firmách.

děkuji
Taps
Profil
na css je dobrý TopStyle
Glad
Profil
mám na mysli spíše něco v čem de psát všechno, mít 5 programů na css, html, php je hloupost
NetHill
Profil
PSpad s pluginem TopStyle Lite
Rodrigo
Profil
Myslím, že na takové jednoduché věci bohatě stačí "Poznámkový blok", ale jestli potřebuješ více přikláněl bych se spíše k PSPadu a nebo k Notepadu++.
Railbot
Profil
Notepad nikdy, na ten zapomeň. Jak někdo něco takového může radit to nikdy nepochopím.
fuhrer
Profil *
Railbot: mohu se zeptat, proč ne Notepad?
Rodrigo
Profil
Na jednoduché věci (stránky) a malé skripty je vyhovující.
Railbot
Profil
fuhrer
Žádná volba kódování. Žádné zvýraznění syntaxe. Žádné číslování řádku...a mohl bych pokračovat do příštích vánoc. To je jen pár základních věcí, bez kterých nelze rozumně fungovat. Notepad je na psaní poznámek a dalších blbostí, není určen k programování atd.
Rodrigo
Profil
Zvýraznění sytaxe = dobrá věc, používám ji u notepad++, ale nepříjde mi důležitá.
Volba kódování = ano tohle základní notepad microsoftu opravdu postrádá.
Číslování řádků = Netřeba stačí dát volbu "Přejít na řádek" ;) a když jsi na nějákém řádku a dáš tuhle volbu ukáže ti kde jsi. Nevidím to jako hlavní problém notepadu.
Railbot
Profil
Rodrigo
Zvýraznění sytaxe = dobrá věc, používám ji u notepad++, ale nepříjde mi důležitá.

Pro hledání chyb a přehled v rozsáhlém kódu je to nezbytná věc. Pokud ti nepřijde důležitá, pak jsi zřejmě s ničím rozsáhlým ještě nikdy nepracoval, protože bez toho je práce nemyslitelná.
Rodrigo
Profil
Hledání chyb? Hmm :-)
NetHill
Profil
Na to "hledání chyb" je více než zvýraznění syntaxe lepší číslování řádků... Protože když máš soubor.php s 500 řádků kódu a pak na tebe vyskočí chyba z řádku 234... hurá... bez číslování budeš počítat ještě týden...
Rodrigo
Profil
přesně tak
Zdeněk Košťál
Profil
Rodrigo
Navíc poznámkový blok neumí kódovat v UTF. Zvýraznění syntaxe je nutnost. Číslovaní řádků je pohodlnost - až vyskočí chyba a že v PHP vyskočí určitě každému, bude se hodit.

PsPad a TopStyle používám několik let a nic jiného ani nehledám, naprosto mi to vyhovuje, jsem spokojený.
Bubák
Profil
Navíc poznámkový blok neumí kódovat v UTF
Umí utf-8, ale vždy ukládá BOM, utf -16 umí BE ukládat a číst LE i BE.
Glad
Profil
k čemu je dobry ten TopStyle?
NetHill
Profil
k čemu je dobry ten TopStyle?
Třetí ruka a skvělý pomocník ke kaskádám
habendorf
Profil
k čemu je dobry ten TopStyle?

Taky nevím, nepoužívám. Používám holý PSPad, kdyby autor odstranil pár bugů a dodělal code folding, byl by vynikající. Takhle je jen dobrý, ovšem za vynikající cenu :o)
Manq
Profil
Třetí ruka a skvělý pomocník ke kaskádám
Hold, když někdo CSS umí, nepotřebuje TopStyle.

kdyby autor odstranil pár bugů
Například? Mně vadí občasné problémy s připojením na FTP. Někdy se celý sekne a musím restartovat.
Mastodont
Profil
+ pro TopStyle
habendorf
Profil
Manq

Třeba nepochopitelné formátování tagů textarea a script. FTP v PSPadu nepoužívám. Udělám vše komplet na localu a pak to uploadnu pomocí TC.
Manq
Profil
habendorf
FTP je tam IMHO velice užitečné. Často potřebuji rychle upravit jeden řádek například v CSS souboru - kvůli tomu přeci nebudu otvírat TC.
Jinak také nejdřív na localu a pak přes TC.
Glad
Profil
no vypadá to tak, že na ten pspad asi fakt přesedlám
Manq
Profil
Glad
Jinak tento dotaz zde byl pokládán mnohokrát. Stačí pohledat.
Glad
Profil
Manq

Ja se tak jako zamyslel, ze uz od dob co se to resilo vyslo spoustu novych programu, a verzi a updatů a pluginů atp. že sem raději založil novy vlakno :P.

Ale jinak kecam, zasklil sem to, byl sem liny.
Každopádně děkuji za pomoc a názory.
Glad
Profil
muzete me jeste pls nasmerovat kde najdu ten topstyle?
jinac, jde tam nastavit zalamovani radku? abych nemusel vertikalne scrolovat?
Rodrigo
Profil
najdeš ho pomocí tak google.
Rodrigo
Profil
http://topstyle.en.softonic.com/
Glad
Profil
to je samostatny program? nebo plugin pro PSpad.
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0