Autor Zpráva
josh
Profil *
Ahoj,
potřeboval bych nějak udělat na pozadí textu (divu) barevné pozadí, vypadající jako 4 vodorovné pruhy pod sebou. Nevím, jak to mám udělat, protože potřebuji pouze jeden div, abych tam mohl napsat souvislý text a zároveň nemůžu (asi) udělat pevně rozměrově stanovený obrázek, protože každý má jiné rozlišení monitoru. (někdo by musel kvůli dlouhému pozadí rolovat a někdo by naopak měl pozadí jen do půlky stránky).
Když to shrnu, text a pod ním popořadě zelenou, modrou, červenou a žlutou barvu, bez rozdílu rozlišení, aby to vyšlo z pod hlavičky do patky stránky.

Děkuji, J.
Str4wberry
Profil
Bude se muset asi nějak opakovat. Ale víc asi neporadím, musel bych vidět příklad.
Matty
Profil
Mohl bys to udělat do tabulky, kde bys měl pod sebou čtyři řádky s výškou 25%.
josh
Profil *
Matty
tabulkou se mi to dělat nechce, navíc přes tabulku by mi nemohl jeden odstavec zasahovat do dvou barev v pozadí, nebyl by tam plynulý přechod, který bych já potřeboval

Str4wberry
příklad zatím nemám, spíš bych něco takové chtěl, tak zkouším jestli to nějak půjde ;o) pro zjednodušení by stačily dvě barvy, se čtyřmi to bude podobné ;o). je mi jasné, že půjde udělat teď tedy dvoubarevný pruh, který bude mít repeat-x.. ale já bych to potřeboval nějak oštřit i z druhé strany, a sice, aby to vždy sedlo na celou výšku stránky (celou výšku bez hlavičky).
matto
Profil
tomu divu das background ktory sa bude opakovat ..
background-repeat: repeat-x
habendorf
Profil
josh

Mám pro tebe dobrou zprávu - jde to. Vyrobíš si ten obrázek v nějaké rozumné velikosti, abys měl pěkné ty plynulé přechody, řekněme třeba 1 x 100px. Pak se podíváš na http://www.cssplay.co.uk/layouts/background a pak ...

Tu hlavičku pak asi budeš muset přeplácnout přes to, takže si na tom proužku nech horní barvu krapet vyšší než ostatní.
josh
Profil *
matto
Str4wberrymu jsem psal, že to tak nejde, protože neznáš výšku stránky..

podívám se ještě na habendorfův příspěvěk
josh
Profil *
habendorf, diky. to je to, co jsem potřeboval :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0