Autor Zpráva
MelkorNemesis
Profil
ahoj, nakreslil sem si layout, a zprovoznil ho..jenze mam par otazek
nikdy mi to nedelalo...

www.melkorek.ic.cz/navrh.jpg
1. IE mi bere margin naprosto jinej nez FF, takze musim psat zvlast pro ie - _margin
2. proc kdyz mam vysku divu 10px, tak v IE je vetsi jak 10 px..a zalezi na tom, jakou ma nastavenou velikost pisma?
3. jakym zpusobem byste narezali / nakodovali tenhle web?

diky
Měsíček
Profil
Jinak ke trojce jak ti to máme ukázat :) k jedničce kódovat pořádně a ke dvojce, hold smůla to už je to prokletí prohlížečů :)
Manq
Profil
1. IE mi bere margin naprosto jinej nez FF, takze musim psat zvlast pro ie - _margin
Může jít například o double margin bug. Máš u problémového prvku např. float:left; a zároveň margin-left:10px;? http://ie-brouci.dero.name/double-margin.html

2. proc kdyz mam vysku divu 10px, tak v IE je vetsi jak 10 px..a zalezi na tom, jakou ma nastavenou velikost pisma?
Zde může jít o jiný režim prohlížeče. Jaký máš na stránce <!doctype?
EDIT: Blbost, pokud nemáš nastavenou výšku. Což asi nemáš...
Pročti si http://css.interval.cz/clanky/pracovni-rezimy-prohlizecu/

3. jakym zpusobem byste narezali / nakodovali tenhle web?
Úplně normálně. Nic zvláštního -- těžkého na něm nevidím.
Plaváček
Profil
MelkorNemesis

1. IE mi bere margin naprosto jinej nez FF, takze musim psat zvlast pro ie - _margin

Pokud nastavuješ margin floatovanému prvku, projeví se takzvaný double margin bug. Řešení je přidat definici: display:inline.

2. proc kdyz mam vysku divu 10px, tak v IE je vetsi jak 10 px..a zalezi na tom, jakou ma nastavenou velikost pisma?

Chceš-li DIV přesně vysoký, nadefinuj také font-size: 10px (v tvém případě nebo klidně 0) a line-height: 1 (nebo 0, záleží, jaký obsah v DIVu budeš mít). Třeba.

3. jakym zpusobem byste narezali / nakodovali tenhle web?

Je to v podstatě klasický dvousloupcový layout, nic složitého.
MelkorNemesis
Profil
Manq: ano mam tam float: left; a zaroven margin-left;
Plavacek: jojo mam tam dvou sloupcovy layout, s tim ze ty prvky maji danej margin od vrchu

zatim to necham jak to mam, a nakodim to podruhe...diky

edit: ten display: inline; pomohl



+ mam jeste jeden bug, ze prvku nastavim vysku a sirku + padding, kolik je padding, odectu od vysky a sirky, ale u IE musim nechat puvodni hodnotu...
luboš
Profil *
MelkorNemesis
To neni ani tak bug, najdi si zobrazovaci rezimy prohlizecu - "quirk" a "standard" rezim. Rozdily jsou i jiny nez pocitani velikosti. Sjednotit se to da <!doctypem>. Prehledna tabulka je zde: http://wellstyled.com/html-doctype-and-browser-mode.html . Ono zalezi jakej ti je sympatictejsi, me prijde odecitani paddingu trochu divny a tak pouziju spis quirk, ale jde asi o zvyk.
MelkorNemesis
Profil
nejak nemuzu najit XHTML, kde je vsude quirk..existuje tahle moznost?
Chamurappi
Profil
Reaguji na MelkorNemesis:
Smaž <!doctype>. Stejně je v XHTML skoro zbytečný.
xlx21
Profil
ahoj, nakreslil sem si layout, a zprovoznil ho..jenze mam par otazek
nikdy mi to nedelalo...


Postavim cely web komplet ak chces.
Manq
Profil
Postavim cely web komplet ak chces.
Opravdu obdivuju tvou ochotu. Nechceš si ale dát svou nabídku například do fóra Práce a Zakázky?
MelkorNemesis
Profil
Chamurappi: ale jak vi potom validator, podle ceho validovat? zahlasi ze nenasel doctype

je správně můj doctype? protoze porad musim mit rozdilnou hodnotu pro IE i pro FF
http://pastebin.com/m42107a6d
Chamurappi
Profil
Reaguji na MelkorNemesis:
ale jak vi potom validator, podle ceho validovat?
Jestli používáš MIME typ „text/html“, zvolí HTML 4.01 Transitional. Jestli „application/xhtml+xml“, zvolí XHTML 1.0 Transitional. Alespoň český validátor tak postupuje. Validovat proti jiným DTD stejně nemá praktický význam.

zahlasi ze nenasel doctype
V tom nevidím problém. Prohlížečům to nevadí.

je správně můj doctype?
Jestli používáš HTML, tak ne.
xlx21
Profil
Opravdu obdivuju tvou ochotu. Nechceš si ale dát svou nabídku například do fóra Práce a Zakázky?


No tak to ano a hned tedka.
MelkorNemesis
Profil
Chamurappi: XHTML, dik

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0