Autor Zpráva
Denix
Profil *
Zdravim, prosim o pomoc. Dělám web v html+css a snažim se nepoužívat tabulky. Vše je hotovy jenomže mam podel obsahu čaru (je to obrazek a zbytek se doplňuje barvou #barva). Jenomže píšu text a ta čara podel textu v obsahu zustane kraťonká nahoře. Pokud ji nastavim hodnotu: "height: 200px" tak se mě zvětší ale jen na tech 200px ja bych potřeboval podel celeho daneho textu. Hodnota "height: 100%" nefunguje :( předem díky za odpověď jak toho docílit.

Takto vypadá můj CSS levé čáry s nefunkční hodnotou 100%
  .left { width:1px; height:100%; position:absolute; left:0px; background-color: #FF0000; background-image: url("left.jpg"); background-repeat: no-repeat; }

Takto můj kód na webu:
<div class="obsah">
<div class="left"></div>

Muj dlouhy text..

</div>
Str4wberry
Tak tu čáru nechte opakovat.
Denix
Profil *
To právě že nemůžu :( je to čára s jedním přechodem poté už jen s barvou.
Denix
Profil *
A teď jsem ji zkusil dat opakovat (jak to bude vypadat) a taky to stejně nefunguje ... Nahoře zůstane kraťonká čárka.
Denix
Profil *
prosiiiim o pomoc... :/ nechci pouzit <table>
widlak
toto by malo vyriesit tu ciaru:

<div class="obsah" style="border-left:medium solid #ff0000">
Muj dlouhy text..
</div>
Yuhů
Aby se čára kreslila vedle textu, musí být přiřazena prvku, který ten text obsahuje. Bude-li v jiném prvku (v původním dotazu to byl <div class="left"></div>), pak ji prohlížeč nakreslí tak krátkou, jak je krátký tento jiný prvek. V tomto případě bude 1 řádek vysoká. Pravdu má tedy widlak.
Denix
Profil *
Aha, co kdyz chci tu caru i na druhe strane a umistit do ni i obrazek (ten prechod). Nejdriv je prechod a potom az barva te cary. ??
Denix
Profil *
Na druhe strane staci pridat border-right to je jasny ale potreboval bych nejdriv prechod (obrazek height:1px; width:90px;) a az pote barvu.
Denix
Profil *
prosiiim..
Denix
Profil *
tak jde to nejak udelat ? nebo neni zadne reseni ? a tenhle web neni zrealizovatelny za pouziti css ? predem diky
Plaváček
Denix

Udělat jde všechno, ale z této krátké ukázky a tvého strohého popisu netuším, co chceš vlastně dokázat. Hodila by se ukázka celé rozpracované stránky naživo. Jinak ti těžko kdokoliv z nás pomůže.
Denix
Profil *
Nemam to kam dat abych to ukazal :(
Proste mam obsah a kolem nej z leve a prave strany caru s prechodem a zbytek te cary je doplneno barvou. Jak vypada ten nefunkcni kod je vyse ukazan jen s carou levou (prava tam neni protoze bude jeji kod vypadat stejne ne ?). diky

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0