Autor Zpráva
jefitto44
Mám hlavnú stránku s textom, na ktorú sa má linkovať externý súbor s ľavým menu. Mám desať podstránok a chcem, aby na každej podstranke bol link na ten súbor s ľavým menu. Čiže keď budem chcieť niečo upraviť v ľavom menu, nebudem musieť otvárať všetkých desať podstránok a tam to upravovať, ale upravím len jeden externý súbor a menu sa zmení vo všetkých podstránkach. Teoreticky je tento problém možné vyriešiť pomocou súboru s príponou .css, ale do toho súboru sa nedá písať html kód (čiže to ľavé menu), lebo to neuzná a dá sa písať iba CSS. V CSS sa však nedá naprogramovať <a href=...>, ani tabuľka. Prosím niekoho, aby mi napísal presný html/CSS kód, na externý súbor. Ak sa ľavé menu dá takýmto spôsobom napísať iba v PHP, prosím o pomoc
Měsíček
Už to tady jednou bylo můžeš to udělat pomocí PHP

Soubor menu.html

menu

a pak do každého souboru vložíš tohle :

<?php include("menu.html"); ?>

,ale v každém souboru kde bude vložen tento řádek musí mít koncovku .php
jefitto44
A do toho súboru už potom píšem len html/CSS kód?
A načo je dobrý ten otáznik?
Měsíček
K první otázce .. ano
Ke druhé :

Tento kód je kód PHP <?php include("menu.html"); ?> a tímto <? a ?> kód začíná a končí.
jefitto44
OK.
to ("menu.php") je asi link na súbor, ale ako bude prehliadač vedieť, že súbor chcem umistniť vľavo?
Měsíček
to prohlížeč neví on vloží to co je v menu.html a tam můžeš pomocí CSS dát zarovnání na levo .. nebo třebas takhle :

<div style="styl pro zarovnání na levo">
<?php include("menu.html"); ?>
</div>
jefitto44
Čiže to bude ako keby normálne ľavé menu cez CSS, ale miesto textu bude <?php include("menu.php");?>
a v tom súbore menu.php bude kód iba na ľavé menu, čiže napr. tabuľka a v tom odkazy
jefitto44
Už mi to funguje. Diky moc
Měsíček
Není zač :)
jefitto44
Mimochodom- treba do menu.html vypisovať head, title, atď?
Bubák
jefitto44
Pokud ho budeš includovat, tak v žádném případě. A pokud používáš kódování utf-8, tak pozor na BOM.
jefitto44
Kde mám potom vpísať CSS štýl, keď nebudem mať head?
Bubák
Bude v head stránky, do které includuješ.
Vhodnější, než vepsaný styl je použít link na CSS soubor.
jefitto44
Head atď teda nemá mať menu.html, alebo index.php?
jefitto44
Môžem tých includov na jednej stránke mať aj viac? Alebo iba jeden
Cemus
Profil *
To je super tento kratky kod. Tak mi ulahcil pracu na mojej stranke ze az to nieje mozne
gtft
Profil *
[img][pre][/pre][/img]

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0