Autor Zpráva
maruxs
Profil *
Zdravím,
mám problém, doufám, že je řešitelný, je nějaká možnost nechat opakovat obrázek na pozadí, ale vždy kompletně, tedy celý x-krát po sobě?

Mějme web, jehož obsah je různě dlouhý, pod textem je opakující se obrázek, který na sebe navazuje při opakování po ose y. Po ukončení opakování je navázáno patičkou, která musí navázat na spodní část obrázku, pokud je obsah dlouhý tak, že se nevykreslí celá část opakujícího se obrázku, je přechod znatelný a nepěkný...

Doufám, že je to pochopitelné :) Ukázku nemám, bude, až zjistím, zda je to proveditelné... Předem díky za odpovědi...
Měsíček
Profil
Nepomohlo by obyčejné background-repeat?
Railbot
Profil
maruxs
Hmm, ne. Obrázek na pozadí nemá své rozměry, takže se dle něj ani nemůže "donatahovat" prvek, ve kterém je.
maruxs
Profil *
Přesně tak, background-repeat nepomůže, když není délka stránky x-násobek délky obrázku, vykreslí se jen část obrázku a patička již nenaváže...
habendorf
Profil
Tak přinejhorším by to šlo naskriptovat, ale to je takový tss tss.
Bubák
Profil
Pomocí background-position může vždy dole pozadí na patičku přesně navazovat, ale pak se problém přesune nahoru. Nevím, nakolik by ti to vadilo.
maruxs
Profil *
no ono to vadí i nahoře, teorericky :)

zjistil jsem, že to useknutí zas tak hrozivě nevypadá, takže to nechám být, ale díky všem za rady...
Railbot
Profil
maruxs
No, tak si tam máš dát dva divy. Jeden s opakováním a druhý dole s navazujícím pozadím. Lepší o div víc než vymýšlet nějakou magii.
habendorf
Profil
Railbot

To přece nic neřeší.
maruxs
Profil *
Tady je ukázka, o co jde, dostal jsem grafiku a zatím to vypadá takto, viz dole u patičky je to useknuté, místo pěkného přechodu
http://www.farscape-forum.ic.cz/index.php

každá stránka fóra je podle obsahu jinak dlouhá, proto vzniká tento problém...
Gero
Profil
No, já bych na tvém místě neřešil neřešitelné a asi bych se zamyslel nad nějakým drobným ústupkem od původně plánované konstrukce - např. patička by šla vložit nikoliv pod blok s pozadím, ale přímo do něho (např. ji absolutně ukotvit na spodní okraj bloku s opakujícím se pozadím).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0