Autor Zpráva
devilkin
Zdravim,
je mozne nastavit absolutni velikost fontu tak, aby se nemenily podle nastaveni prohlizece ?
Jde mi o to, aby napr. neutikaly odkazy z grafiky kdyz si nekdo nastavi velikost textu na 150% a pod.. Na webu se s takovou situaci setkavam bezne, tak nevim jestli je to neci lenost, nebo jestli je to opravdovy problem.

Dekuji za odpoved a omlovam se, pokud je to moc stupidni dotaz. Ja se zacal hloubeji o CSS zajimat teprve nedavno a na tohle jsem na netu odpoved nenasel.
llook
Velikost fontu je možné nastavit přesně v pixelech. Ale i potom půjde zvětšovat (akorát se na něj nebude aplikovat velikost písma v MSIE).
Ale možná by stálo za přemejšlení, proč uživateli neumožnit zvětšení písma, když to sám chce. Návrh webové stránky by neměl být pouze o grafice (webová stránka není obrázek), ale také hodně o pohodlném používání. Pokud si někdo z jakéhokoli důvodu chce zvětšit písmo, tak bych mu v tom nebránil.
Ale zpět k tématu, velikost písma v pixelech se v css nastavuje takhle: font-size: 15px;.
Honza Hučín
Ahoj, devilkine,
možnost měnit velikost fontu je dost důležitá, například pro zrakově postižené. I pro běžné uživatele je příjemné, když si mohou měnit velikost - každému vyhovuje něco jiného. Takže bohužel se musí přizpůsobit grafik.
Petra
Ono se naopak dá použít i zvětšení toho designu ve stejném poměru jako velikost písma. Tj. sirka sloupecku pro odkazy se zadá taky v jednotkách em jako velikost fontu. Pak nic neuteče. Problém je pak až když je tou grafikou nějaký neopakující se obrázek s pevnou šířkou. I tohle řešení má svá
proti.

Stupidní dotaz to rozhodně není.
Fred
Experimentoval jsem s proprietární vlastností IE zoom a udělal tenhle bookmarklet :
javascript:(function(){if(window.parent.document.body.style.zoom!=0) window.parent.document.body.style.zoom*=1.25; else window.parent.document.body.style.zoom=1.25;})()
Pomocí něj by mělo jít zvětšit v IE i písmo nastavené v pixelech, v ostatních prohlížečích jde zvětšit normálně . Více tady http://abrakadabra.nazory.cz/ie-font-size-bookmarklet.php
Třeba se ten výplod bude hodit
Yuhů
devilkine, nastav písmo své stránky v pixelech, pak se to ani nepohne. Například:

<style>
body {font-size: 13px;}
</style>

Ta stránka bude držet v Exploreru grafiku, ale bude hůře použitelná (stejně jako například toto fórum, které používá také zadané rozměry v pixelech).
devilkin
Všem moc děkuji.
Takže absolutní velikost fontu udělat nejde. O vlastnosti font-size jsem věděl, ale netušil jsem, že v IE je velikost fontu opravdu napevno. Zkoušel jsem to jen s Mozillou a Operou a tam to nejde.
Pochopil jsem ale důvody proč je to tak správně a nezbývá než vymyslet jiné řešení (a že jich je ;-) ).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.