Autor Zpráva
panpelisek
Profil
Dobrý den, mám několik otázek ohledně <textarea>
Potřeboval bych textarea bez scroll barů i v případě, že text přesahuje šířku řádku nebo celkovou výšku. To ještě nebyl tak velký problém, vyřešil sem to Overflow: hidden. Pak ale nastal problém při dlouhém slovu, které přesahovalo šířku řádku. V IE se zalamovalo, jak bych si přál, ale v Firefoxu pokračovalo dál na stejném řádku. Zkoušel sem wrap="hard", ale nefungovalo to.
Existuje něco, pomocí čeho by se zalamovali dlouhé slova na konci <textarea>?
A existuje něco jako maxlenght pro <textarea>? Nebo ještě lépe, něco co by omezovalo počet řádků?

zdrojový kód:
<textarea id="ramecek" wrap="hard">

#ramecek{
border:0px;
background-repeat: no-repeat;
background-image: url(images/ramecek.jpg);
width: 327px;
height: 222px;
padding-top: 19px;
padding-left: 16px;
padding-right: 16px;
padding-bottom: 12px;
Overflow: hidden;
}
Miloš
Profil
Pokud jde o velikost, můžeš použít vlastnosti rows a cols, například:
<textarea rows="8" cols="8"></textarea>
viz http://www.jakpsatweb.cz/html/formulare.html#textarea

Ovšem to nezalamování ve FF mě opravdu zaskočilo.
panpelisek
Profil
Podle toho co jsem zkoušel tak rows a cols v html funguje stejně jako width a height v css. Ale díky za radu:)
Měsíček
Profil
Podle toho co jsem zkoušel tak rows a cols v html funguje stejně jako width a height v css.

Ano dá se to tak říct, ale ber také na vědomí, že atributy cols a rows jsou u tagu <textarea> povinné
panpelisek
Profil
Opravdu? A co se stane když je tam nedám?
Měsíček
Profil
Opravdu? A co se stane když je tam nedám?

Vizuálně těžko říct, možná to bude dělat neplechu v některých verzích prohlížečů a nevizuálně to bude nevalidní ;)
Manq
Profil
A co se stane když je tam nedám?
Nebudou tam. Hlavu ti nikdo neutrhne.
Bubák
Profil
A co se stane když je tam nedám?
Bude to vypadat blbě v prohlížečích bez podpory CSS a s vypnutými CSS. Jsou sice v menšině, ale doplnění atributů "cols" a "rows" téměř nic nestojí.
panpelisek
Profil
Bude to vypadat blbě v prohlížečích bez podpory CSS a s vypnutými CSS.
V takovém případě budou vypadat blbě celé moje stránky, ale to drtivá vědšina stránek v dnešní době.

doplnění atributů "cols" a "rows" téměř nic nestojí.
Dva atributy sice opravdu skoro nic nestojí, ale v případě, že bych chtěl aby byli mé stránky použitelné i bez css, musel bych toho doplňovat více. Například jen u každé tabulky by to muselo být: cellpadding, cellspacing, border, width, height, background, bordercolor. A tabulek používám hodně.
Miloš
Profil
panpelisek
Například jen u každé tabulky by to muselo být: cellpadding, cellspacing, border, width, height, background, bordercolor. A tabulek používám hodně.
1) Proč tolik? Bohatě stačí <table summary="sumýš" border="1" cellpadding="5">
Nevím, proč bys musel zadávat cellspacing, width, height, background nebo bordercolor, aby byly stránky použitelné i bez CSS.
2) To máš na stránkách tolik tabulkových dat, nebo vytváříš vlakový design?
Bubák
Profil
V takovém případě budou vypadat blbě celé moje stránky, ale to drtivá vědšina stránek v dnešní době.
Nevyjádřil jsem se úplně přesně, nemyslel jsem, jaký mají stránky bez CSS vzhled, ale jak jsou bez CSS použitelné. Třebas malá textarea (výchozí rozměr) použitelnost snižuje.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0