Autor Zpráva
Pajuc
Profil *
Ahoj,

mám, stránku, jejíž obsah chci vertikálně vycentrovat. Zatím jsem přišel jen na tři způsoby, jak toho dosáhnout.
1. Nacpat stránku do tabulky
2. Nějak skrze Yuhůovo definitivní řešení vertikálního centrování
3. JavaScriptem
Určitě už hodně lidí něco takového řešilo, zajímalo by mě, jak se s tím kdo vyrovnal.
Petra
Profil
Já jsem to teda nikdy neřešila. Takové věci řeší můj názor, že stránka má začínat nahoře a nemá mít fixní výšku :-)

Ale kdyby přecijen došlo na věc, použila bych určitě možnost číslo 2. Tenhle účel totiž podle mne ty ostatní prostředky nesvětí.
MissCroft
Profil
Já bych to nacpala do tabulky :o) s jednou buňkou, která bude na 100% výškou a tam vertikálně zacentrovat :o)
Pajuc
Profil *
Jo tabulka, to je perfektní řešení - sémanticky naprosto čisté, elegantní formátování, které se dá snadno editovat a především poskytnu návštěvníkovi příjemnou chvilku volna, protože se stránka zobrazí až je celá tabulka natáhnutá.

>Já jsem to teda nikdy neřešila. Takové věci řeší můj názor, že stránka má začínat nahoře a nemá mít fixní výšku :-)
Objednavatele zajímá hlavně jeho názor :-( , naštěstí ale nechce, aby stránka měla fixní výšku. Co se týče možnosti číslo 2, nevím jak by to fungovalo na Macu a taky se mi zdá, že je to mimo IE taky tabulkově řešeno, což by předpokládalo výše uvedené.
Acci
Profil
že je to mimo IE taky tabulkově řešeno, což by předpokládalo výše uvedené.
Ne, jako tabulka se to má zobrazovat pro ne IE prohlížeče (ale pomocí CSS)
Pajuc
Profil *
že je to mimo IE taky tabulkově řešeno, což by předpokládalo výše uvedené.

Ne, jako tabulka se to má zobrazovat pro ne IE prohlížeče (ale pomocí CSS)

Jistě, pro ne IE prohlížeče je to řešeno jako tabulka (ale pomocí CSS). Takže, jak to chápu já, se zase bude muset všechno načíst, včetně obrázků, pak se dostane ke slovu příslušný algoritmus a pak se to teprve zobrazí. Potřeboval bych, aby se to nejdřív zobrazilo (protože je tam spousta obrázků)!
mila
Profil
No, něco mě napadlo.
http://mila85.wz.cz/centrovani.html
Problém je v malim okně, ale třeba by to šlo vyladit...
Spikee
Profil
IMHO Yuhuove riešenie je najlepšie a pravdepodobne funguje vo všetkých prehliadačoch.
peta
Profil *
Souhlasim, ze centrovat stranku vertikalne je zbytecnost. Na strance, na ktere je tak malo informaci nebo je tak "mrnavym pismem" se nehodi pobyvat.
20 radku textu tam urcite mas a to ti zabere celou stranku, takze neni co centrovat vertikalne.

Neznam Yuhu reseni, ale pres CSS se to dela display:table-layout , coz tu juhu jiste ma v CSS popsane. Jine reseni neni v CSS, protoze vertical-align je tabulkova vlastnost.

Pak je mozne zkusit margin:auto 0; (to nerucim za vysledek) Horizontalne funguje margin:0 auto;

Zas zahltit stranku obrazky, jak rikas, to je tve minus :) www neni obrazkova prezentace, ale dokument. Pochybuji, ze kdyz pises knizku o rybickach treba, ze to mas samy obrazek. Samozrejme vhodna grafika na pozadi a nejaky obrazek to ozivy. Ale ceho je moc a k tomu nic zajimave, toho je prilis.
Spikee
Profil
peta
http://www.jakpsatweb.cz/css/css-vertikalni-centrovani.html
Pajuc
Profil *
peta
Bohuzel klient vycentrovanou stránku CHCE. Má obrázky produktů, které chce svým zákazníkům nabídnout, a CHCE je mít krásně srovnané ve středu obrazovky na černém pozadí. Nabídl jsem mu jiné řešení, ale mu se líbí JEHO nápad.

V některých dokumentech hrají roli hlavně vizuální informace. Nekritizuj prosím to, co neznáš. Díky
Nai Dzet Quiv
Profil
"Jo tabulka, to je perfektní řešení - sémanticky naprosto čisté"
-> eh?
Acci
Profil
Takže, jak to chápu já, se zase bude muset všechno načíst, včetně obrázků, pak se dostane ke slovu příslušný algoritmus a pak se to teprve zobrazí. Potřeboval bych, aby se to nejdřív zobrazilo (protože je tam spousta obrázků)!
Ne, ta chyba s načítám tabulek je pouze v IE, ostatních se to netýká
Yuhů
Profil
jednoznačně tabulka
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0