Autor Zpráva
Al3rt!
Profil *
Dobrý den!

Potřeboval bych v CSS roztáhnout obrázek na pozadí tak, aby při různém rozlišení byl vždy přes celou stránku.. Před X lety jsem to tuším dělal parametrem "stretch" ale dnes to bude něco jiného..

Příklad: Mám výšku obrázku 768px a při rozlišení 1280x1024 potřebuji aby byl stále přes 100 % plochy
Railbot
Profil
V CSS lze nechat obrázek pouze opakovat (repeat, popřípade repeat-x, repeat-y), nikoli ho roztahovat.
kubiseg
Profil
a navic, roztahovat obrazek se sirkou 1024 na sirku 1280 je holy nesmysl uz v povidani... nebo mi nekdo na monitoru udela z 1px 2px?


jestlize chceme neco opakovat pres celou stranku a vzor se nam opakuje, mame tu background-repeat: repeat-x (pro pripad horizontalniho opakovani), repeat-y (vertikalni) a no-repeat(zadne)

posledni moznost je zvetsit obrazek na sirku xxxx px a zobrazit jenom jeho pomernou cast na strance
Al3rt!
Profil *
Tak sem to vyřešil tak. že jsem ho zvětšil v GIMPU na výšku 1024 a pak pomocí background-position: 100% zapsal na stránku..
Bubák
Profil
www.cssplay.co.uk/layouts/background.html
Iziar
Profil
řekl bych že autorem bylo hledáno toto:
background-size: cover;
Tomáš123
Profil
Iziar:
Keď si všimneš údaj o čase, možno ti napadne, prečo táto vlastnosť nebola spomenutá. Ale myslím, že v tomto prípade nemusí vytiahnutie starého vlákna nikomu prekážať.

Stručný prehľad hodnôt vlastnosti background-size.
weroro
Profil
Iziar:
V roku 2008 kedy bolo založené toto vlákno neexistoval prehliadač, ktorý by podporoval background-size: cover;, či dokonca pochybujem o samotnej existencii background-size: cover;.
Bubák
Profil
Trochu jsem pátral, kouknul jsem na http://caniuse.com/#feat=background-img-opts a na wikipedii na data vydání příslušných verzí Chrome, Firefoxu a Opery. Jako první ze jmenovaných byla vlastnost background-size (částečně) podporována v prohlížeči Opera 10.1, a ta byla vydána vydána 23. 11. 2009. Z toho, že vlastnost background-size byla podporována s vendot prefoxem -o-, usuzuji, že specifikace neexistovala.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0