Autor Zpráva
mantisa
Profil
Ahoj,

chci se zeptat, zda existuji nejaka nepsana pravidla, jak se upravuje html pro tisk. Zda je bezne nechavat defaultni barvy odkazu, velke nadpisy apod. Nebo to je cele pouze na libovuli autora?

Diky
Manq
Profil
jak se upravuje html pro tisk
Chtěl jsi říct CSS, ne?

Výsledné zobrazení by mělo být co nejjednodušší, ale zároveň by měla být zanechána základní struktura stránky. To znamená, nejdůležitější nadpis velkým písmem, ostatní menším. Barva textu samozřejmě černá, odkazy raději známou modrou barvou.
vertigo4
Profil
já měním písmo na patkové, barvy u odkazů nechávám stejné...
Dranel
Profil
Změna písma na patkové (nadpisy možná bezpatkové) je správná věc. Jinak text bych dal všechen černý (stejně nepůjde na vytisklej odkaz kliknout). Odkazy bych pořešil tak, že bych za každý odkaz do závorky vypsal adresu odkazu. Neměl by chybět Copyright, jméno autora, URL tvého webu. Samozřejmě že tam nebude menu ani header atd.
vertigo4
Profil
Odkazy bych pořešil tak, že bych za každý odkaz do závorky vypsal adresu odkazu
a jak to chceš udělat?
Manq
Profil
a jak to chceš udělat?
Třeba přes display:none a block; :o). Ale není to tak stěžejní věc.
Jan Tvrdík
Profil
a jak to chceš udělat?
a) určitě to půjde napsat javascriptem
b) každý odkazy by musel být ve tvaru:
<a href="dsaas.cz">Seriózní web<span>(dsaas.cz)</span></a>

c) řešit to na straně php
Bubák
Profil
a:after {content: " [" attr(href) "] ";}
Umí moderní prohlížeče.
http://interval.cz/clanky/formatovani-dokumentu-pro-tisk-pomoci-css-1/
vertigo4
Profil
Manq
no tak to vím taky, ale já myslel jak to chce vypreparovat z normálního odkazu <a href="blbbla">blbbla</a>

jinak jsme v sekci css, tak podle toho směrujte vaše odpovědi... jedině ¨Bubákův tip mě zaujal, ale právě pochybuji, že to povalí v IE
vertigo4
Profil
Manq
krom toho nevím proč block ;)
Zdeněk Košťál
Profil
http://www.vitdlouhy.cz/weblog/2004/03/tisk-webovych-stranek.php

Já doporučují Víťův kód trochu rozšířit a zrušit vypisování odkazu pro odkazy, které začínají na javascript:.

Jinak schovat menu, všechny prvky, které nemají opodstatnění - formy, skip odkazy apod. Já dávám patkové písmo, hodně jednoduché stylování (co nejméně barev) - pokud si člověk chce text vytisknout, zajímá ho obsah, ne grafika a tak podle toho zařídit i styly.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0