Autor Zpráva
flary
Profil
Zdravím,
doposud jsem měl ve zvyku dělat weby v taulkách, ale nakonec jsem se nechal taky strhnout tou "módní vlnou" a chci zkusit nacpat web do divů, ale nadaří se. Chci, abych měl div na stránce uprostřed a v něm 3 další divy (header, tělo a footer, s tím, že tělo se zvyšuje podle toho mateřského divu).
Jenže, to bych nebyl já kdybych to udělal hned napoprvé. Googlil jsem fakt usilovně, ale nepobírám co se děje. Když se snažím dostat hlavní div do vertikálního středu (jak na to? vertical-align? nejde) tak se nedaří, horizontálě jsem to udělal pomocí <center> (já vím, neměl bych, ale to pak zas nefachá v IE, když dám text-align: center a do body narozměrovaný div).
No a pak druhý problém: když vložím header (height: 120px; pak body a pak footer(20px) a chci, aby se body měnilo automaticky podle výšky parenta (dm mu tedy height: 100%) tak mi vyskočí mimo parenta.
Omlouvám se, pokud zbytečně spamuji fórum s vyřešeným tématem, ale nevím si rady. Kdyžtak mě seřvěte.
Předem díky!
Jan Tvrdík
Profil
Nechce se mi nad tím tvým postem moc dumat, takže to zestručním:
http://css.interval.cz/layouty/ ti může pomoc
horizonatální centrování se dělá margin: 0 auto;
vertikální: http://www.jakpsatweb.cz/css/css-vertikalni-centrovani.html

Jinak moc nechápu to aby se body měnilo automaticky podle výšky parenta. Pokud hlavnímu divu (ten co celý web centruje) nedáš výšku (pouze šířka + margin: auto;), tak se automaticky rozáhne podle potomku. Výšku stačí zadat hlavičce a patičce (ani u jednoho to není nutné, záleží na cíleném efektu).
darkwolf
Profil *
doporucuji takz procist
http://www.malenek.cz/cs/clanky/webdesign/vertikalni-a-horizontalni-ce ntrovani
pokud potrebujes zaroven horizontalni i vertikalni centrovani

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0