Autor Zpráva
M4jco
Profil *
Aký je prosím vás taký štandardný počet <div>ov na webe s rozložením: hlavička,pravý panel,obsah,paticka?
Pretože ked is pozerám hodnotenia webov napríklad tak dosť často sa tam spomína že web je predivovaný, tak sa pýtam aký je optimálny počet a prečo ich musí byť čo najmenej?
Ďakujem
aDAm
Profil
dva tri?
Lexter
Profil
Ideálny počet div-ov

Co nejmenší. Vůbec nejlepš by to bylo bez divů :), ale to často prostě nejde. prostě se snaž eliminovat co nejvíce divů a spanů za použití stylování jiných prvků. Třeba.

<div id="menu">
<ul>
<li>...</li>
</ul>
</div>

předělej na

<ul id="menu">
<li>...</li>
</ul>
Railbot
Profil
Lexter, když už sémantika, tak s <menu>
Lexter
Profil
Railbot
O sémantice jsem nemluvil ;P
M4jco
Profil *
Uff, tak to budem musieť prerobiť celý web pretože tých divov tak je hriešne veľa, okolo tých 15 ich tam je :D no nič, idem sa pustiť do práce, díky moc.
vertigo4
Profil
M4jco
co to je za otázku: kolik divů? to je přeci hloupost, takto se neporovnávají weby, kolik mají divů... některý web jich potřebuje více, některý nemusí mít ani jeden, ale spíše než na počet divů, bych se zaměřl na použití konkrétního divu... třeba jak psal Lexter neb třeba když někdo styluje formulář, tak ho obalí divem, což je dosti zbytečné a myslím si, že mnoho "webdesignerů" si neuvědomuje že id a class lze připojit každému prvku
Str4wberry
Profil
Odpovídám M4jco:
Aký je prosím vás taký štandardný počet <div>ov na webe s rozložením: hlavička,pravý panel,obsah,paticka?
„Štandardný počet“ neznám, ale já bych <div> použil jeden (případně dva) — a to pro obsah (a případně pravý panel).
Měsíček
Profil
Masochistodivovisti myslím, že "ideální počet" divů se nedá nikdy určit u některých návrhů se jich musí použít i více 7 - x a takové připomínky, že je správné psát web bez divů a nebo maximálně 2-3 jsou naprosto mimo .. rád bych takové lidi potom viděl v akci jak by dělali pomocí 2-3 divů některé gumové návrhy.
Miloš
Profil
Počet divů? Naopak – první, o co bych se snažil, je sménanticky rozumný kód – viz povinná četba: http://semantika.havrlant.net/
Teprve pak bych začal uvažovat o tom, jestli mi obalení divem jednotlivých sémanticky správně zapsaných částí stránky nějak pomůže – když tak k sobě spojím části, které k sobě nějak logicky patří.
Zkrátka – div je dobrý pomocník, ale nikdy by neměl nahrazovat jiné značky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0