Autor Zpráva
Leaf-fit
Profil *
Ahoj.

Mam box se zaoblenymi rohy, ten ma ID=obsah a chtel bych mu priradit dolni
obrazek s rohy. Do obsahu chci vlozit menu UL, ktere bude nahore a rad bych mu
priradil horni obrazek s rohy. Pro lepsi pochopeni dam kod.
<div id="obsah">
  <ul class="menu">
     <li>.....</li
  </ul>
</div>

A ted CSS:
#obsah {float: left; width: 500px; background: #f5e4cc url('images/obsah-dolni-rohy.gif') left bottom no-repeat;}
.menu ul {margin: 0; padding: 0; background: url('images/obsah-horni-rohy.gif') left top no-repeat;}

a zde pokracuje definice pro li, li a, li a:hover atd

Jde mi tedy o to, ze div obsah bude ruzne vysoky dle obsahu, takze tomuto divu priradim obrazek s dolnimy rohy. Menu bude vlastne stale nahore, tak mu chci priradit horni rohy. Zobrazuje se mi ale pouze obrazek s dolnimy rohy a ten obrazek u seznamu ul, tedy s hornimi rohy, nikoliv. Kde je chyba? Melo by to jit ne?
Venca V
Profil
Pokud máš nějak definovanou barvu pozadí pro li, tak ti to samozřejmě překryje to pozadí ul...
Leaf-fit
Profil *
Pro li uz mam definovane jen marginy, paddingy, velikost pisma, jeho barvu a tak, zadny pozadi pro to uz nemam. Kdybych mel ty pozadi poporade, tedy pro obsah obrazek horni a pro ul obrazek dolni, tak se to zobrazi. Ale ja to chci obracene, myslel jsem ze staci prohodit to umisteni top a bottom a obrazky a pujde to, ale nejde...
Bubák
Profil
Leaf-fit
Chyba bude někde jinde, dej odkaz na stránku.
Leaf-fit
Profil *
Bubák
Nemam to na internetu zatim. Zkusim udelat obrazek a nahrat ho. A kompletni kod. Jeste bych napsal, ze se mi to nezobrazuje v IE, Firefoxu ani Opere, vsude to vypada na chlup stejne:)

Vlastne jde o reseni, ze boxu nastavim obrazek dolni rohy a obrazek horni rohy nastavim treba nadpisu toho boxu. To uz jsem videl. Nejde sem napsat obecny zapis tohoto prikladu?


Tak uz vim, kde by mohla byt chyba, je u toho li. To menu chci mit horni, takze mam pro li nastaveno float: left , aby odkazy byli vedle sebe, ale prave kdyz dam float: left pryc, tak se mi ty horni rohy zobrazi. Jenze zas uz nemam polozky menu vedle sebe v rade ale pod sebou...

CSS tedy vypada takto, kdyz doplnim to nahore:
#obsah {float: left; width: 500px; background: #f5e4cc url('images/obsah-dolni-rohy.gif') left bottom no-repeat;} 
.menu ul {margin: 0; padding: 0; background: url('images/obsah-horni-rohy.gif') left top no-repeat;} 
.menu li {float: left; margin-left: 35px;} 
.menu li a {display: block; width: 154px; height: 35px; text-align: center; color: #fff; text-decoration: none;} 

A kdyz dam tedy pryc to float: left od .menu li, tak mam odkazy pod sebou a ne vedle sebe, ale zas mi fungujou oba dva obrazky na pozadi...
Leaf-fit
Profil *
Problem kompletne vyresen. Dekuji Bubákovi, za radu ze chyba bude nekde jinde, kdy jsem ji skutecne nasel o radek nize a jinde nez jsem cekal.
A dekuji moderatorovi za formatovani mych prispevku, kdybych vedel jak na to, udelal bych to sam.
Bubák
Profil
Leaf-fit
.menu ul
Před chvíli jsem ji taky našel.
Leaf-fit
Profil *
Bubák
Přesně tak...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0