Autor Zpráva
sup
Profil *
Zdravim, s weby zacinam, rad bych mel na strankach leve menu resene pres iframe a css pozicovani. Uz mi to funguje jak chci, ale css styly pro pozicovani musim mit primo na strance, kde mam iframy, prislo by mi elegantnejsi je dat do externiho .css souboru, ale to pak nefunguje.

neboli

<head>
	...
	<style>
		#horni_menu  	{position: absolute; width: 660px; height: 120px; top: 0px; left: 0px}
		#leve_menu 		{position: absolute; width: 160px; top: 120px; left: 0px}
		#text_stranky	{position: absolute; width: 480px; top: 130px; left: 170px}
	</style>
</head>
<body>
	<div id="horni_menu">
  		<iframe src="menu/horni.html" width="660" height="120"></iframe>
	</div>

<div id="leve_menu">
  		<iframe src="menu/prejmenovatsemanticky.html" width="160" height="600"></iframe>
	</div>
</body>

mi funguje, kdyz je to v jednom souboru, ale kdyz dam styly do jineho souboru, tak iframy vubec nejsou css ovlivneny. Pritom css soubor to jiste nacita, jine veci z nej funguji. Je to normalni a da se s tim neco delat?
Manq
Je to normalni
Ano.

da se s tim neco delat?
Ano. Musíš externí CSS do horni.html a do prejmenovatsemanticky.html.

A na layout nepoužívej position.
Davex
s weby zacinam
Do začátků ti dám cennou radu: nepoužívej iframe. Ušetříš si tím hodně problémů. Raději se nauč používat PHP příkaz include. A místo absolutního pozicování používej raději obtékání.
sup
Profil *
Manq: Díky, už to funguje. Proč je pozicování špatné (Yuhů to tu docela doporučuje)?

Davex: S php uvidím, zatím chci jenom hodně jednoduché stránky, a tak nevím, jestli to není trochu overkill, ale každopádně díky za tip.
Manq
Díky, už to funguje. Proč je pozicování špatné (Yuhů to tu docela doporučuje)?
Protože prvek, který je absolutně pozicovaný je vyjmut z dokumentu a chová se trochu jinak, než prvek bez absolutního pozicování. Je s tím prostě spojeno pár problémů, které se u float neprojevují.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: