Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Zdravím Vás. Po delší době řeším CSS problém, a to tento: Mám ve stránce jeden oddíl - šířka 950px, výška (zatím) 150px. V něm jsou 2 divy - levý a pravý - uděláno pomocí float:left (levý) a margin-left (pravý). V levém i v pravím divu je vždy jeden div absolutně pozicovaný na bottom.

Problém: při zvětšování písma v FF (v IE ne, ten má zřejmě jiný zvětšovací algoritmus) se vnitřní divy natahují směrem nahoru (což je samozřejmě v pořádku), ale při určitém zvětšení "vylezou" z rodiče směrem nahoru. Dá se udělat, aby když výška vnitřního absolutně pozicovaného divu (při zvětšování písma ! - jiný případ neřeším) přesáhne výšku rodiče, aby se celý rodič natáhl podle výšky vnitřního prvku ?

Přikládám CSS kód:

#rodic {width:950px;}

#levy  {float:left;
            position:relative;	/* abych mohl pouzit absolutni pozici pro vnitrek */
            height:150px;
            width:475px;
            _width:472px;}

#pravy   {position:relative;
	height:150px;
	width:475px;
	margin-left:475px;
	_margin-left:472px;}

#levy_in, #pravy_in {
	width:400px;
	position:absolute;
	bottom:23px;}


V levém je nestejně vysoký obsah jak v pravém.

Za případné nápady předem díky. Podotýkám, že jsem již něco zkoušel, ale zatím bez výsledku
Mufna
Profil
Teď jsem zkusil dát rodiči min-height:150px, ale nepomohlo to

#rodic {width:950px;
min-height:150px}
panther
Profil
Anonymní
(v IE ne, ten má zřejmě jiný zvětšovací algoritmus)
v IE se height chová stejně jako všude jinde min-height

Máš důvod mít #levy a #pravy relativně pozicované? Nestačilo by je jen nafloatovat? A stejně tak by se možná dali řešit lépe #levy_in a #pravy_in, myslím, že ani zde nemusí být pozicováno..
Mufna
Profil
panther

Máš důvod mít #levy a #pravy relativně pozicované?

Právě že mám. Jinak bych oba nestejně vysoké vnitřní divy v levém a pravém divu nemohl napozicovat ke spodku tak jak to potřebuju

#levy_in, #pravy_in {
width:400px;
position:absolute;
bottom:23px;}
Mufna
Profil
Ten Anonymní jsem taky já - Mufna - asi jsem nebyl přihlášen
Mufna
Profil
Pro Vaši představu, o co mi jde a jak to vypadá nezvětšené, přikládám obr.

Mufna
Profil
panther

Máš důvod mít #levy a #pravy relativně pozicované?

Asi jsem to nevysvětlil pořádně. Ten rodičovský div je někde ve stránce, když vynechám position:relative, tak se absolutní pozice bude brát vzhledem k celému oknu prohlížeče (což nepotřebuju)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0