Autor Zpráva
VladoT
Profil
Zdravím,

na stránce http://linda-balades.internetpodium.com/schools/ používám menu ktere je umístěné nad IFRAMEem, problém je v tom, že v IE mi přes otevřený menubox prosvítá z IFRAME formulářový SELECT. Setkal se s tím někdo?

PS: zkoušel jsem si hrát s Z-INDEX, ale marně. Jediné v čem mi Z-INDEX pomohl bylo že se menuboxy začaly zobrazovat přes IFRAME ve Firefoxu.

Díky za každou radu
habendorf
Profil
Tak to je hezká chybka. Ale vůbec nevím co s tím.
BTW: ukazuje ti to nějakou chybu js
VladoT
Profil
Chyba je v JavaScriptu vkládané stránky do IFRAME, už jsem jim psal, bohužel já sám s tím nic neudělám.
Pachollini
Profil
Setkal, select prostě v MSIE prosvíta skrz cokoliv, co je přes něj, na iframe to vůbec nezáleží. Dá se to obejít tím, že mu v MSIE při rozbalení menu nastavíš visibility:hidden.
VladoT
Profil
při rozbalení menu nastavíš visibility:hidden.

Toto mě napadlo jako poslední řešení. Schovat celý ten IFRAME při rozbalení menu. Pokud to nejde obejít jinak, budu to muset použít. Otázka je, zda se to bude líbit zadavateli.

Díky za postřeh.
DoubleThink
Profil *
Jenom takový dodatek - v opeře se to menu rozbalí úplně pod ten iframe
Charlie
Profil
Další dodatek - ve FF mám to menu posunuté cca o 50px doleva.

A jedna perlička, pokud máte Firefox: http://www.gienger.cz. Zkuste najet na ceníky -> ceníky -> ...
Je to příklad toho, že javascript se musí dělat pořádně.
Pachollini
Profil
Myslím, že nemusíš skrávat celý iframe, stačí skrýt ty selecty.
VladoT
Profil
skrývat celý iframe

Ke kódu obsaženému v IFRAME nemám přístup, zkoušel jsem ty selecty skrývat JavaScriptem, ale nějak jsem nepřisel na to, jak k nim přistupovat...
Pachollini
Profil
aha, koukám... asi to bude většina browserů blokovat, protože je to jiná doména, ale můžeš zkusit tomu framu dát jméno a pak:

var selekty=frames["jmeno"].document.getElementsByTagName("select");
Yuhů
Profil
když je to na stejné doméně, tak se selecty skutečně musejí skrývat přes visibility, dodnes to mám v živé paměti, jak jsem tohle každý pátek řešil na hlavní stránce Seznamu (mimochodem -- dost drsná škola, používat takovéhle skripty na nejnavštěvovanější stránce).

Pokud to na stejné doméně není, musíš skrývat nebo měnit rozměry celého iframe. Případně přes to zkus přeplácnout jiný iframe. Dále -- pokud to řešíš jenom pro Explorer (a myslím, že ano), zkus si najít nestandardní metodu addRule, která pracuje se cizím stylesheetem. Možná by to tím šlo (nikdy jsem to nezkoušel).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0