Autor Zpráva
Looser
Profil *
čau mam menu s několika položekama a pokud bych klikl například na položku Galerie dostal bych se na tu danou stranku tak chci aby se v menu odkaz na galerii ( v ktere prave jsem ) zobrazil napřiklad žlutý. No proste pokud budu na strance na kterou odkazuje polozka v menu tak jak te dane polozce priradim styl? zkoušel jsem to pres a:active ale to nefunguje nevite jak na to ???
Miloš
Profil
a:active neznamená aktivní stránku (to ostatně ani nejde – v možnostech CSS není, jak zjistit, která položka v menu je právě aktivní stránkou);
a:active znamená stav odkazu – tedy odkaz, na který se právě kliká (podobně jako a:hover je stav odkazu, nad kterým je myš).

Použij PHP – include a switch, viz http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=2&topic=65 234#13
Adam Zábranský
Profil
Looser
Jak radí Miloš, nebo, jestliže tvoje stránky nejedou přes PHP, můžeš přiřadit odkazu na aktivní stránku například id="aktivni" a pak jí nastylovat přes CSS.
vertigo4
Profil
Adam Zábranský
můžeš přiřadit odkazu na aktivní stránku například id="aktivni" a pak jí nastylovat přes CSS.
tak to i v případě, že má stránky v php musí přiřadit aktivní položce třídu nebo id
HelenaO
Profil *
Dobré odpoledne!

Smí se "parazitovat" na cizím problému? Lámu si hlavu s tím stejným jako Looser. Nyní už tedy vím, že pomocí a:active to nezlomím.

U podmenu, myslím, dokážu aplikovat výše uvedenou radu, ale dá se to stejné uplatnit na menu, které je umístěno v iframe? Můžete mi, prosím, poradit, jak v menu, které je v iframe zvýraznit odkaz na stránku, která je právě vidět i když už myš není nad odkazem ani se na něj právě nekliká? (Stránky nejedou přes PHP.)

Díky a zdravím
Měsíček
Profil
"Smí se "parazitovat" na cizím problému?"

Ne.

"ale dá se to stejné uplatnit na menu, které je umístěno v iframe?

Také ne. Stránka umístěna v <iframe> by měla mít svůj vlastní stylopis.
HelenaO
Profil *
"Parazit"
Tak v tom případě se omlouvám. Snažila jsem se řídit pravidly diskuse a neptat se na to, co už se ptal někdo přede mnou.

"...vlastní stylopis"
Má ho. Pomocí <iframe> mám řešeno záhlaví (tedy včetně menu) a zápatí. Pro obě tyto stránky mám jeden stylopis a pro všechny "obsahové" stránky mám druhý stylopis. Pořád mi ale není jasné, co do něj mám napsat.
Miloš
Profil
HelenaO
"Parazit"
1) Nebyl bych tak příkrý jako Měsíček – pokud je otázka totožná s tou původní (akorát že řešení či odpovědi nejsou postačující), osobně bych nebyl proti využití již existujícího dotazu.
2) Jiná věc je, že ne každý si řadí dotazy podle posledního příspěvku – například já je řadím výhradně podle času založení a kdybych do tohoto vlákne nebyl přispěl již dřív, nebyl by mi přišel e-mail s informací o jeho pokračování. Tím chci říct, že když si založíš vlastní vlákno s dotazem, máš výrazně větší šanci na odpověď (šanci na odpověď od výrazně většího počtu lidí).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0