Autor Zpráva
Honzaa
Profil *
Ahoj, mám problém se zápisem css, kde se snažím načíst do pozadí divu obrázek, který má průhledné části (a jsou to přechody, takže se nedají nahradit vyseknutím jedné barvy....). Zápis je 1) takovýto:

#sloupec_levy {
position: absolute;
top: 0px;
left: 0px;
margin: 0px;
padding: 0px;
width: 199px;
height: 571px;
background: url('Grafika/Prvky_stranky/sloupec_levy.png');
filter:progid:DXImageTransform.Microsoft.AlphaImageLoader(src='Grafik a/Prvky_stranky/sloupec_levy.png' sizingMethod='fixed');
}


při tomto zápisu se mi načte to pozadí v IE6 2x....což ztrácí smysl, když se budu snažit to omezit přes zápis

#sloupec_levy {
position: absolute;
top: 0px;
left: 0px;
margin: 0px;
padding: 0px;
width: 199px;
height: 571px;
background: url('Grafika/Prvky_stranky/sloupec_levy.png');
filter:progid:DXImageTransform.Microsoft.AlphaImageLoader(src='Grafik a/Prvky_stranky/sloupec_levy.png' sizingMethod='fixed');
_width: 1px;
_height: 1px;
}


tak se mi vlevém horním rohu v IE6 zobrazí malý bílý proužek...


Potřeboval bych poradit, jak vložit CSSkem obrázek jednou pro mozillu a jednou pro IE, nebo prostě řešení, jak načíst v IE6 ten obrázek jen jednou (aby třeba ignoroval pole background:;).. DÍKY
Miloš
Profil
A co takhle hledat? Průsvitné png v IE 6 se tu průběžně řeší pořád.
Příště, než položíš dotaz, zkus použít vyhledávání.
A nejen v této diskusi – třeba dotaz, složený ze slov png IE, položený Gůůglu taky není špatný nápad.

Abych tě úplně neodbyl, koukni třeba na http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=5&topic=61 388 nebo na http://www.pcblog.cz/clanek/187/jak-na-pruhledne-png-v-internet-explor eru-6-a-5-5-format/, ale příště opravdu zkus napřed hledat.
Honzaa
Profil *
prosil bych odpověd na otázku a ne jen odpověd na to, že se dá jeden kanál "vypustit" pomocí filtru chroma ;) já potřebuji udělat něco, co vloží PRŮHLEDNÝ PNG (tak jako ho vidím ve photoshopu, tzn, že vidím poloprůhledný stín čtverce) jednou pro IE a jednou pro ostatní prohlížeče....ale to vše v css bez JS..děkuji
kletely
Profil
Honzaa
css.interval.cz/clanky/ pruhledne-pozadi-ve-vsech-prohlizecich/
Honzaa
Profil *
díky, to už je o trochu lepší, ale já nepotřebuji ani alphu....já zkrátka potřebuju script

background: url('Grafika/Prvky_stranky/sloupec_levy.png');
filter:progid:DXImageTransform.Microsoft.AlphaImageLoader(src='Grafik a/Prvky_stranky/sloupec_levy.png' sizingMethod='fixed');


upravit tak, aby se v IE6 zobrazilo to pozadí jen jednou - když to řeknu hodně zjednodušeně...díky

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0