Autor Zpráva
slamicz
Profil *
Zdravím.
Potřeboval bych nějak vysvětlit, proč mi nejde použít filter na DIV. Zápis mám takto :
#menu {height:500px;background-color:#E60D2E;margin-top:20px;margin-left:10p x;filter: Shadow(color=#9a9998,Direction=45°); width: 250px}

Jak to mám udělat, aby to nějak fungovalo? Tady na jakpsatweb.cz jsem se u filtrů dozvěděl, že se filtry dají použít i na divy. ...Filtry se podle mojí zkušenosti dají aplikovat pouze na obrázky a rozměrované elementy (nejlépe element DIV s udanou výškou, nebo šířkou)... ze stránky O filtrech


Moc moc díky za rady.
Railbot
Profil
Nejsem expert na podivnosti jako jsou filtry, ale řekl bych, že tam máš chybu.

direction=45
Bubák
Profil
direction=45
To jsem si taky myslel, ale IE pak nevezme pouze tuto hodnotu a hodí stín do výchozí polohy 225°.
Přestože jsem kdysi filtry dělal pokusy, nevěděl jsem, že tomuhle filtru vadí pozadí.
Použij obalový DIV, kterému dáš šířku a pozadí.

filter: shadow(color=#9a9998,direction=225); /* pro IE */
text-shadow: 4px -4px 6px #666; /* pro Konqueror, Safari, Opera 9.5 */

text-shadow vypadá trochu jinak, ale myslím, že to v tomto případě tolik nevadí.
slamicz
Profil *
Aha. Díky za radu, ale vůbec mi ten filter nefunguje. Mrkni se na mojí stránku , kam jsem to zatím uložil.
slamicz
Profil *
Chci ten stín na ten červený DIV.
Bubák
Profil
CSS:
#menu-obal {background-color:#E60D2E; margin-top:20px; margin-left:10px; width: 250px;}
#menu {height:500px; filter: shadow (color=#9a9998,direction=225); text-shadow: 4px -4px 6px #666;}

HTML:
<div id="menu-obal">
<div id="menu">
<h1>Text se stínem</h1>
</div>
</div>

Výšku menu nemusíš zadávat, pak bude vysoké podle obsahu.
Na menu je vhodnější tag MENU, nebo UL (můžeme menu chápat jako seznam odkazů), na jednotlivé položky tagy LI.
slamicz
Profil *
Jasně, to je stín na písmo. Ale když chci stín na celý objekt menu-obal ? Nechci tam moc rvát obrázky, protože se to pak pomalu nahrává ta stránka a také nejsem moc dobrý v té grafice.
slamicz
Profil *
Asi jsem se špatně vyjádřil. Chci, aby celý ten objekt menu (ten červený sloupec) měl šedivý stín.
Davex
Profil
slamicz
Tak udělej dva vnořené divy. První s šedivým pozadím a druhý s červeným, který bude pomocí relativního pozicování posunut nahoru a doleva.
<div class="stin">
<div id="menu">
Menu
</div>
</div>

.stin {
  background-color: #999;
  padding: 0;
  margin: 30px 0 0 20px;
  float: left;
}
.stin #menu {
  height:500px;
  width: 250px;
  position: relative;
  top: -10px;
  left: -10px;
  background-color: #e60d2e;
}
slamicz
Profil *
Hezkýýý!!! To je ono, to jsem přesně potřeboval!!!! MOC DĚKUJU, BUDU TĚ VŠUDE CHVÁLIT!!!! :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0