Autor Zpráva
KOM
Profil *
Ahoj, nějak se nemůžu vypořádat s délkou podtržení nadpisu.

Nadpis mam na strance vycentrovany na stred daneho bloku pomoci text-align: center; a pomocí vlastnosti background: url(../image/ikony/dots.jpg) repeat-x 100% 100%; mam vytvoreno podtrzeni nadpisu. Podtrzeni ovsem trva v ramci celeho bloku <h1></h1> ktery je dany velikosti divu v kterem se nadpis nachází.

Chtel bych, aby bylo podtrzeno pouze pismo v nadpise! Pripadne aby podtrzeni trosku presahovalo pred i za nadpisem. Pokud nadpisu urcim natvrdo nejakou sirku, docilim toho co potrebuji, ale musel bych pak pro kazdy nadpis mit vlastni styl, coz se mi zda silne neprakticke.

Poradi mi nekdo, jak na to?
Miloš
Máš-li podtržením na mysli border, pak ho omez na řádkový prvek:
<h1><span>Text, která chceš podtrhnout</span></h1>
a border nastav jen pro ten span.
kletely
Máš-li podtržením na mysli border
Skvor by som povedal že text-decoration: underline;

Kód:
h1 span{
text-decoration: underline;
}
Joker
KOM
Je potřeba to podtržení dát prvku s display:inline. Takže buď to co píše Miloš, nebo by šlo i nastavit přímo nadpisu display:inline, pokud to nebude vadit něčemu jinému.
panther
Miloš
kletely

myslím, že ani jeden z vás KOMův problém neřeší, má obrázkovou podtrhávku...
Joker
Miloš, kletely
Vždyť to má napsané přímo v té otázce: pomocí vlastnosti background: url(../image/ikony/dots.jpg) repeat-x 100% 100%; mam vytvoreno podtrzeni nadpisu
podtržení má udělané pomocí obrázku na pozadí.

btw. ad kletely, text-decoration: underline bych určitě nedával ničemu, co není odkaz.
panther
KOM
zkus dát nadpisu nějaký padding ze stran, tím dáš pozadí "přesah"
KOM
Profil *
Diky moc Jokerovi, display: inline bylo to prave. Porad jsem kolem vlastnosti inline krouzil, ale nevim proc, tuhle vlastnost jsem prehledl :-) Jeste jednou diky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0