Autor Zpráva
MaJJ
Profil
Zdravím, zase problém :)

Dělám obsahovou část stránek, a chtěl bych, aby se to roztahovalo podle toho, kolik tam je textu ...



Odkaz

Nějak jsem na to zatím nepřišel, budu to tam zkoušet ... ale prostě mně to nějak nejde :)

Jde si to tam i stáhnout, kdyžtak můžete zkoušet na localhostu :)
kletely
Profil
MaJJ
To sa ti naťahuje aj tak nie?
MaJJ
Profil
kletely: Ne, ta prostřední část zůstává stejná. a overflow: auto mi (aspoň co jsem to zkoušel přes firebug) nějak nepomohlo. Ona ta spodní část je automaticky POD tím textem, to jo. Ale zobrazí se mi background-image (jednou) a na co nestačí, tam zbude bílé místo. Já chci, aby se natahoval.



ona to není jednolitá plocha ale přechod ...


edit: pod obrázkem v prvním příspěvku je odkaz ... to jsou ty stránky, kde se to snažím zprovoznit ... možná se díváte jen na ten obrázek tady :)
Měsíček
Profil
No jestli tam chceš i kulaté rohy a kdo ví co ještě tak jeden div stačit nebude .. minimálně 3. (hlavička rohů, obsah (ten se bude natahovat normálně) a pak patička rohů).
MaJJ
Profil
však já je tam mám 3 ... podívej se do zdrojáku (odkaz: http://xhtml-css.wz.cz/index.htm , v prvním příspěvku byl taky)

    <div id="stranka">    
      <div id="obsah">
      
        <div id="obsah-nahore"></div>
        
        <div id="obsah-text">
        
          <h1>Ke stažení: <a href="./xhtml-css.wz.cz.zip">ZDE</a></h1>
      
          <h3>Nadpis</h3>
          <h4>Podnadpis - lorem ipsum, lorem ipsum, lorem ipsum, lorem ipsum, lorem ipsum, lorem ipsum, lorem ipsum, lorem ipsum, lorem ipsum.</h4>
          (spousty textu, tak jsem to zkrátil jen na jeden)
      
        </div><!-- #obsah-text -->
        
        <div id="obsah-dole"></div>
        
      </div><!-- #obsah -->
    </div><!-- #stranka -->
kletely
Profil
MaJJ
Ten problém by sadal napraviť background-repeat: repeat-y;
Měsíček
Profil
u #obsah-text .. máš background-repeat: no-repeat; .. proč? Když přece chceš pozadí prostředního opakovat ne? ...
MaJJ
Profil
nechci ho opakovat, není to jednolitá barva (nebo proužek). chci ho natahovat, je to přechod ...
Měsíček
Profil
Aha :) tak teď už jsem to pochopil :) ... tak v tom případě budou nejspíše potřeba ještě dva divy (možná s trochou šikovností jeden) .. myslím, že natahování obrázku v CSS jen tak jednoduše neuděláš.
MaJJ
Profil
Myslím že někde na interval.cz jsem viděl něco podobného (natahování) s fotkama, podle velikosti okna prohlížeče ... jdu to najít ...
Mohl bys mi zatím objasnit jak bys to udělal s tím divem? :D
Měsíček
Profil
No jestliže jsi něco takového viděl (pro mě by to byla novinka) .. tak je docela zbytečné hledat jiné řešení pokud natahovací existuje :), ale zkusím hledat s tebou, protože mě to začíná také docela zajímat .. s těmi divy to byla hloupost došlo mi to až teď.
MaJJ
Profil
tak jsem to našel
http://css.interval.cz/clanky/obrazky-reagujici-na-velikost-viewportu/
Měsíček
Profil
Fajn :) měl bych ten Interval číst častěji .. jinak myslíš, že to úplně vyřeší tvůj problém? Tohle bude sice nádherně reagovat na změnu okna, ale jsem zvědav jak se bude roztahovat prostřední část na úkor délky a množství textu.
MaJJ
Profil
no právě nevím jak to využít, ale je to důkaz že se to může natahovat :) teď už to jen vymyslet ...

... nebo změnit design a udělat z toho proužek, a repeat-y ...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0