Autor Zpráva
Miraňák
Profil *
Zdravím
mám <input> kterému v css nastavím výšku 15px ale bohůžel mi to funguje pouze v IE a mozile v opeře se to zmensi na nejakyh 8px nevíte jak tomu nastavit výšku ??
Měsíček
Profil
Normálně .. napiš prosím odkaz na stránku ať se na to můžeme podívat.
Miraňák
Profil *
sorry ještě není na netu a je poměrně obsáhlá takže by to trvalo dlouho

no ja sem si udělal <input class="neco">

a v css
.neco{
height:15px;
}

ale nefacha mi to v opere ..
Miraňák
Profil *
tak sem právě zjistil že v opeře to funguje ale nefunguje to v IE a mozile jestli to pomůže :)
Měsíček
Profil
Zajímavé mně se to v Opeře* i v IE* chová naprosto stejně :)

<style type="text/css">

.input {height: 10px;}

</style>

<input type="text" class="input">


* (IE verze 7, Opera verze 9.5 beta2)

Možná je chyba v tom, že to někde dál přebíjíš něčím jiným .. možná trochu hraje i roli to jestli máš stránku v quirku nebo ve standardu.
Miraňák
Profil *
tak to potom už nechapu možná se tam nekteré hodnoty překrývaji nevim.. du to vykoumat očividně je to na mé straně :) díky za pomoc
Miraňák
Profil *
už sem přišel an to čím to je ale nevím jak to opravit ...

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">

tímhle když to dam pred to tak to facha když za to nefacha to ...
Driver
Profil *
Miraňák: jak za to - tohle vždycky musí bejt nahoře na webu před <html> :D
Zkusl bych ještě u inputu nastavit Margin: 0px;padding:0px; - někdy pomůže :)
Měsíček
Profil
Je to DOCTYPE (deklarace/definice = kdo ví) .. a ta se dává vždy na úplný začátek dokumentu (obvykle první řádek ..) jinak z XHTML DOCTYPU změň na HTML DOCTYP.
Manq
Profil
jinak z XHTML DOCTYPU změň na HTML DOCTYP.
Nezačínej zase.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Miraňáka:
Popsané symptomy se mi zdají podezřelé. Živou ukázku bys neměl? Jakou verzi Opery máš?

tímhle když to dam pred to tak to facha
Před co? Před všechno? Viz režimy prohlížečů.


Reaguji na Měsíčka:
deklarace/definice = kdo ví
Deklarace. Definice je až to, co je v „*.dtd“ souboru.

jinak z XHTML DOCTYPU změň na HTML DOCTYP.
Změní-li deklaraci na HTML 4.01 Transitional a neuvede URL, tak se tímto krokem přepne do quirku, čímž si zřejmě vrátí závadu.


Reaguji na Manqa:
Nezačínej zase.
Zvláštní jev. Čím méně se Měsíček chová jako vztahovačný, podrážděný a rušivý žák prvního stupně ZŠ, tím více se tak chovají ostatní.
Ta jedna věta nestojí za to, abys přesvědčoval Miraňáka, že tu jsou dva blázni (se mnou už tři), kteří se zase přou o čemsi z jeho pohledu neznámém.
Měsíček
Profil
"Změní-li deklaraci na HTML 4.01 Transitional a neuvede URL, tak se tímto krokem přepne do quirku, čímž si zřejmě vrátí závadu."

Ano toho jsem si vědom, ale mně moje ukázka fungovala jak v quirku tak i v standartním režimu.

"Deklarace. Definice je až to, co je v „*.dtd“ souboru. "

Díky za doplnění :)
Manq
Profil
Chamurappi
Čím méně se Měsíček chová jako vztahovačný, podrážděný a rušivý žák prvního stupně ZŠ, tím více se tak chovají ostatní.
Měsíček 1.0 byl možná lepší, než současná verze 2.0, kdy se snaží ve všech ohledech po tobě opičit.

Ta jedna věta nestojí za to, abys přesvědčoval Miraňáka, že tu jsou dva blázni (se mnou už tři), kteří se zase přou o čemsi z jeho pohledu neznámém.
Proč nenapomeneš Měsíčka? Protože jste, co se týče XHTML, téměř na stejné lodi. Jediný rozdíl mezi vámi je ten, že Měsíček to po tobě okoukal a snaží se tě napodobit – moc mu to nejde. Neřekl bych ani popel, kdyby Měsíček zase nezačínal. Uznej — on si začal.

A mimochodem, to´s byl ty, kdo to poprvé smazal?
Měsíček
Profil
"Měsíček 1.0 byl možná lepší, než současná verze 2.0, kdy se snaží ve všech ohledech po tobě opičit. "

Mohu se zeptat "v čem jsem byl lepší" (ve verzi 1.0)? Nemám důvod se po Chamurappim opičit, proč taky?

"Proč nenapomeneš Měsíčka?"

Co jsem napsal špatně?

"Jediný rozdíl mezi vámi je ten, že Měsíček to po tobě okoukal a snaží se tě napodobit – moc mu to nejde."

Stále se nabízí otázka "proč" bych to dělal, copak nedokážu si udělat úsudek o věci sám?

"Neřekl bych ani popel, kdyby Měsíček zase nezačínal. Uznej — on si začal."

Ne Manqu mýlíš se, svou osudnou větu "jinak z XHTML DOCTYPU změň na HTML DOCTYP." jsem tam dal proto, protože vím, že pokud to tam nechá bude mít z toho guláš, když ho měl již u toho kde DOCTYP strčit .. proč chceš, aby v tom měli všichni bordel? Tobě dělá dobře, když ty jsi nejlepší a koukáš jak ostatní tomu nerozumí?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Manqa:
Řešit, kdo se po kom opičí a proč, kdo komu nadržuje a proč, kdo je s kým na jaké lodi a proč, kdo koho zbožňuje a proč, kdo koho nesnáší a proč atd. — nehodlám. Nezajímá mě takovéto „společenské dění“ v kurníku, protože nejsem slepice.

Uznej — on si začal.
Nejsem ani paní učitelka, nemusím naštěstí vyšetřovat podobné blbosti.

Proč nenapomeneš Měsíčka?
Protože nejsem učitelka. Nenapomínám tě, jen upozorňuji na nesmyslnost podobného rýpání.

a snaží se tě napodobit – moc mu to nejde
Kdybych byl slepice, vytknul bych ti, že se teď snažíš napodobovat mantisu a Railbota, aby sis u nich šplhnul :-)

mimochodem, to´s byl ty, kdo to poprvé smazal?
Ano. Tohle není chat, tvá reakce nedávala v kontextu tohoto vlákna smysl (na místě Miraňáka bys ji snad chápal?), mohla nanejvýš vyprovokovat podobně podrážděnou reakci ze strany Měsíčka nacucanou teoretickými zbytečnostmi. Toho jsi chtěl svým „napomenutím“ dosáhnout?


Reaguji na Měsíčka:
Tobě dělá dobře, když …
Jsi spíš Měsíček 1.05 beta, do verze 2.0 máš daleko.
vertigo4
Profil
Mimořádně souhlasím s Chamurappim: Nejsme zde v kurníku, pořád se to tu nazývá diskuse o webdesignu... tak proč tu řešit takovéto blbosti.
Manq
Profil
Měsíček
proč taky?
Nenapadá mě souvislost…

Co jsem napsal špatně?
Mě štve ta "osudová věta.

copak nedokážu si udělat úsudek o věci sám?
Připadá mi to tak. Dokaž, že dokážeš ;-).

že pokud to tam nechá bude mít z toho guláš, když ho měl již u toho kde DOCTYP strčit
Kdyby v tom měl bordel, zeptal by se.

Tobě dělá dobře, když ty jsi nejlepší a koukáš jak ostatní tomu nerozumí?
Právě, že naopak. S jiným úmyslem, než pomoci, jsem svůj komentář nadvakrát nepsal.

Chamurappi
Kdybych byl slepice, vytknul bych ti, že se teď snažíš napodobovat mantisu a Railbota, aby sis u nich šplhnul :-)
Teď jsi trefil zrovna ty dva, kteří jsou mi tu úplně ukradení.

Toho jsi chtěl svým „napomenutím“ dosáhnout?
Mělo usměrnit Měsíčka.
Měsíček
Profil
"Připadá mi to tak. Dokaž, že dokážeš ;-). "

To, že ti to tak připadá neznamená, že to tak je, ale dokážu ;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0