« 1 2
Autor Zpráva
Stomas
Profil
Tak jo, ale kam mám dát, že chci aby tělo stránky mělo 760px na šířku a aby bylo na středu, protože já to tam potřebuju...
Měsíček
Profil
Jasně ... začni od tohohle:

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN"
  "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">
  
<html lang="cs">
  <head>
  
    <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">
    <meta name="description" content="Zatím jen šablona">
    
    <link rel="stylesheet" type="text/css" href="style.css">
    <link rel="shortcut icon" type="image/x-icon" href="icon.ico">
    
    <style type="text/css">
    
      * {margin: 0px;padding: 0px;}
      
      html, body {background: black;text-align:center;}
      
      #hlavni {width: 760px; margin: 0px auto;text-align:left;border: 1px solid black;background: #FFFFFF;height: 400px;}
      
    </style>
    
      <title></title>
    
  </head>
  <body>
  
    <div id="hlavni">
    
    Něco
    
    </div>
    
  </body>
</html>
    
Stomas
Profil
Ale já nechci, aby měl 760px šířku jeden div, ale celý tělo, těch divů tam bude víc
Stomas
Profil
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">
<meta name="description" content="Zatím jen šablona">

k čemu mi to tam je dobrý? chápal bych tam keywords, který tam mám, mám tam i <!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">, ale dával jsem sem to hlavní, aby se vyřešil ten problém...
Měsíček
Profil
"Ale já nechci, aby měl 760px šířku jeden div, ale celý tělo, těch divů tam bude víc"

No však ano .. a ty divy budeš dávat do divů a ten jeden hlavní bude tak jak má být .. nauč se základy CSS.

"k čemu mi to tam je dobrý? chápal bych tam keywords, který tam mám, mám tam i"

Právě "keywords" je k ničemu a můžeš ho dát pryč, description je pro boty vyhledávačů.

"ale dával jsem sem to hlavní, aby se vyřešil ten problém..."

Kdyby jsi byl pozorný, učil se a zkoušel na tomto mnou poslaném kódu zjistil by jsi, že to řeší tvůj problém.
Stomas
Profil
A není náhodou dávání divů do divů prasárnou?
Stomas
Profil
A co mám dát namísto "Zatím jen šablona"?
Měsíček
Profil
"A co mám dát namísto "Zatím jen šablona"?"

Třeba Stomas_page :)

"A není náhodou dávání divů do divů prasárnou?"

Ne, je to běžná praxe.
Stomas
Profil
A Stomas_page je k čemu? to je něco jako klíčový slovo?
Měsíček
Profil
No správně tam má být popis tvého webu .. dejme tomu, že se tvůj web zabývá žížalama .. tak tam napíšeš "Web, který se zabývá pěstováním žížal".
Stomas
Profil
Ok
Stomas
Profil
Ještě jeden dotaz... k čemu se tam dává <link rel="shortcut icon" type="image/x-icon" href="icon.ico"> ? Dík za vysvětlení
Měsíček
Profil
Když se podíváš na záložku této diskuse nebo na adresní řádek uvidíš tam ikonku (doufám) no tak, aby jsi mohl mít to samé na své stránce tak si uděláš ikonku, která se bude jmenovat icon.ico dáš ji na stránku a měla by se u tvé stránky automaticky objevit .. více se dočteš na JPW.
Stomas
Profil
Ale mít jí tam nemusím, ne? Stačí když si do hlavičky potom hodím nějaký pozadí a text, ne?
Měsíček
Profil
Samozřejmě, že nemusíš.
Stomas
Profil
A mám tu problém, který jsem předpokládal... udělal jsem to všechno co je tu napsaný a tělo stránky je zarovnaný doleva a já to chtěl na střed, proto jsem dával do * to co tam bylo s tou šířkou a margin, jak to mám vyřešit?
Stomas
Profil
"http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd" ... když tohle vložím nahoru, tak mě neposlouchá formátování textu v hlavičce, ale jestli se nemýlím, tak to tam nemusí být, ne? Takže postačí když tam budu mít <!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">, ne?
Dranel
Profil
Stomas
Nechce se mi to pročítat, proto se ti to pokusím nezávisle vysvětlit.

Hvězdička nahrazuje vše. Tudíš když hvězdičce nastavíš 760px šířku, vše bude široké 760px. Odstavec, každý div, každý seznam, každý obrázek, prostě vše. A to jistě nechceš. Když hvězdičce nastavíš například margin na nula, všechny elementy budou mít vnější okraj nulový. Takže budeš mít vše nalepeno na sebe. I to, co nechceš. Z toho vyplývá, že hvězdičku vůbec nenastavuj. Né takovýmto způsobem. Když chceš vynulovat okraje u neuspořádaného seznamu, udělej to takto:
ul {
margin: 0px;
padding: 0px;
}


Dále nepoužívej pozicování, ale obtékání. Ušetří ti to některé možné problémy.

Za třetí si znovu pročti www.jpw.cz - a nyní celý. I pasáže, které se ti číst něchtějí. Snad napodruhé pochopíš, co se snaží Yuhů vysvětlit.

A nakonec nastuduj layouty.
Měsíček
Profil
"A mám tu problém, který jsem předpokládal... udělal jsem to všechno co je tu napsaný a tělo stránky je zarovnaný doleva a já to chtěl na střed, proto jsem dával do * to co tam bylo s tou šířkou a margin, jak to mám vyřešit?"

Jednoduše jen potřebuji vědět co jsi vyhodil a co přidal ... tedy pošli znovu ten kód (aktuální).

""http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd" ... když tohle vložím nahoru, tak mě neposlouchá formátování textu v hlavičce, ale jestli se nemýlím, tak to tam nemusí být, ne? Takže postačí když tam budu mít <!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">, ne?"

Nemusí, ale uvádí to prohlížeč do standartu, když tu adresu dáš pryč bude v quirku a bude se také odlišně vykreslovat stránka.
Stomas
Profil
Ještě se na to podívám a pak pošlu kod celý stránky... zatím dík
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0