Autor Zpráva
OCapek
Profil *
Mám tabulku, které je na více stran potřebuju na každé straně záhlaví sloupců + další text.

V MS Excelu je možnost opakovat záhlaví tabulky na každé nové stránce. Lze to uvělat i v HTML/CSS?
Wan-To
Profil *
Záhlaví opakovat můžeš, ale musíš vložit příslušné HTML tagy. Pokud chceš opakovat záhlaví v závisloti na tisku, musel bys použít nějakou CSS vlastnost, a pokud vím, žádná taková neexistuje.
Honza Hučín
Profil
V současné době to automaticky nejde. V HTML k tomu účelu byly připraveny tagy <thead> a <tfoot>, ale jestli to někdy nějaký prohlížeč bude podporovat, je ve hvězdách.
Takže je potřeba si hlavičku ručně zkopírovat na patřičná místa, případně ji automaticky vygenerovat (u dynamických stránek) vždy po určitém počtu řádků.
Pachollini
Profil
No vida, nikdy mě nenapadlo, že to prohlížeče nebudou umět. Alespoň IE a Opera to opravdu neumí, ale Firefox se chová korektně a hlavičku a patku tabulky tiskně na každé stránce.
Oswald
Profil
Další bohužel taky čistě teoretická možnost je position: fixed. Prvky s position: fixed by se při tisku měly opakovat na každé stránce. Jenže IE fixed neumí a navíc prohlížeče vlastnost position pro prvky tabulky většinou ignorují (což ale nelze pokládat za jejich chybu).
DoubleThink
Profil *
fixed by se při tisku měly opakovat na každé stránce

To si nemyslím.

Při tisku je celý dokument brán jako jedna obrazovka (rozdělena na papíry). Souřadnice jsou absolutní v celém dokumentu.
Oswald
Profil
Print patří mezi stránková media a tam je to trochu jinak:

For paged media, boxes with fixed positions are repeated on every page. This is useful for placing, for instance, a signature at the bottom of each page.

- http://www.w3.org/TR/CSS21/visuren.html#fixed-positioning
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0