Autor Zpráva
JxK
Profil *
Zdravím, mrkněte se prosím na http://www.jxk.cz/ekopanely/ie6/ (třeba v mozille, nebo prostě čímkoliv kromě IE6 a nižším)

v Mozille, EI7 Opeře Safari to normálně funguje. V IE6 se ale nezobrazí vůbec ten horní rám. Ten spodní jsem tam dal jenom pro pokus, to jsem taky psal já a normálně funguje...nachápu, proč ten horní v IE6 není vidět!!!

kod je:

<div class="main">
<div class="mainin1">
<div class="mainin2">
<p>asdasdasasdasdasasdasdasasdasdas</p>
</div>
</div>
</div>

CSS:

.main{
width:993px;
background: #fff url("pic/mainbox_back.png") 0 0 repeat-y;
margin: 0 auto;
}

.mainin1{
background: url("pic/mainbox_top.png") left top no-repeat;
}
.mainin2{
background: url("pic/mainbox_bottom.png") left bottom no-repeat;
padding: 5px 25px 108px 108px;
}

je to rám s horním a dosním backgroudem a opakujícím se 1ps BG po y... prostě klasika... asi už jsem přetaženej, tak prosím, kdybyste to někdo rozluštil!!!! Moc to pomůže...

Díky
lordfrikk
Profil
Možná tohle pomůže, jestli je to problém s PNG.
JxK
Profil *
No, právě asi, ne, protože když ho tam dám jako obrázek normálně do kodu, tak je to v poho, a ještě k tomu j to PNG bez průhlednosti...

To je mi záhada...

Ale díky
ladik
Profil
JxK
Neuvěříš, ale problém způsobuje použitá diakritika u komentářů v css souboru, konkrétně:
/* Kulatej rám hlavní */
a to u posledního písmene v komentáři. Problém vzniká při rozdílném kódování češtiny, kdy je stránka v utf-8 a css soubor ve windows-1250, a písmeno s diakritikou je jako poslední. Tehdy IE (<7) špatně dekóduje znaky s diakritikou v komentáři (š a ž nevadí!) a ukončí zpracování stylů dokud nenarazí na další komentář, od něhož pokračuje normálně dál. Můžeš si to ověřit tak, že odstraníš všechny další komentáře ve stylopisu a IE nepoužije nic z toho co se nachází ve stylopisu pod "vadným" komentářem, tudíž nezobrazí se ani ten spodní rám, vyzkoušej.
Řešení:
- piš i css soubory ve stejném kódování jako stránky
- NEBO za poslední slovo v komentáři přidej ještě jednu mezeru
- NEBO hned za "vadný" komentář přidej ještě jeden prázdný komentář
- NEBO nepoužívej diakritiku v komentářích
JxK
Profil *
Ladik by potřeboval vyznamenání!!! Opravdu díky! Protože jsem se s tim nikdy nesetkal, tak jsem byl opravdu v koncích! Informace to jsou opravdu nenné, to by mě opravdu nenapadlo ani za mák!!

Díky moc

JxK
Plaváček
Profil
JxK

Kdybys chtěl více podrobností: http://www.vitdlouhy.cz/weblog/2005/02/kouzelny-msie-bug.php

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0